Vurun da azıcık vicdanlı olun!

Alabildiğine sindirilmiş, öz güvenimizi yitirmiştik. Küçücük kazanımlarla mutlu oluyorduk, hasret kalmıştık başarıya… Kardak Krizi sırasında, dönemin Başbakanı Tansu...

Alabildiğine sindirilmiş, öz güvenimizi yitirmiştik. Küçücük kazanımlarla mutlu oluyorduk, hasret kalmıştık başarıya… 

Kardak Krizi sırasında, dönemin Başbakanı Tansu Çiller’in “O bayrak inecek, o asker gidecek” sözlerini hatırlayın! “İşte bu” demiştik. Dünyalar bizim olmuştu. O bayrak inip, o asker gittiğinde, mutluluktan havaya uçmuştuk. 

Çünkü… 

Sınırından içeri girerken, Yunanlıların bizi böcek gibi ilaçladığı yıllardı 1990’lar. Gururumuzla oynayıp aşağılarlardı bizi. Bizzat yaşadım ben bunları. 

İşte o günlerden bu günlere geldik. Dün, Zeytin Dalı Operasyonu çerçevesinde Raco’ya girdik. Yıllardır büyük tahkimatın yapıldığı bir yer orası. İçinde de batının üzerine oynadığı, büyük ümit bağlayıp ciddi destekler verdiği PYD-PKK’lılar bulunuyordu. 

Bir günde düştü. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Teröriste madalya 20 Ocak 2022 | 288 Okunma CHP'de meydan savaşı 19 Ocak 2022 | 852 Okunma Daha ne desin? 18 Ocak 2022 | 457 Okunma İyiyiz biz, iyi 13 Ocak 2022 | 340 Okunma Aptal sanıyorlar milleti 12 Ocak 2022 | 601 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar