Siyaset çamura bulandı...

Bu böyle gitmez. Nitekim içten bile homurtular yükselmeye başladı. Çünkü algının da, reklamın da şovun da bir sınırı var. Sürekli yapılırsa “yeter” dedirtir! Ekrem...

Bu böyle gitmez. Nitekim içten bile homurtular yükselmeye başladı. Çünkü algının da, reklamın da şovun da bir sınırı var. Sürekli yapılırsa “yeter” dedirtir! 

Ekrem İmamoğlu’ndan söz ediyorum. 31 Mart ertesi gerçekleştirdiği Anıtkabir ziyaretinden bu yana şov yapıyor, algı oluşturma peşinde koşuyor. Buna karşılık, ortaya koyduğu yeni bir proje ve çaktığı çivi yok. 

Yeni seçilmiş bir başkandan İstanbul’un bütün sorunlarını anında çözmesini beklemiyoruz elbette. Sadece sorun çözme iradesi görmek istiyoruz. Ancak, o da yok. Tersine, pek çok konuda bir “sorunlar yumağı” oluşturmakla meşgul. 

Yaptığı iki iş: 

1) Sürekli olarak geçmişi kötülemek. Yeni tartışmalar ve çekişmeler doğurmak. 

2) Geçmiş hizmetlerin üzerine oturup fotoğraf çektirmek. “İşte çalışıyoruz” görüntüsünü vermek. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Önce devletten başlasak... 05 Ağustos 2020 | 41 Okunma Sağlık Bakanı endişeli 30 Temmuz 2020 | 316 Okunma İllüzyonist Kemal Bey 29 Temmuz 2020 | 466 Okunma Ne bağırıyorsunuz? 28 Temmuz 2020 | 410 Okunma Bu nasıl bir kirletmedir! 23 Temmuz 2020 | 3.316 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar