Savaştır bu, savaş!

Eti ne, budu ne? Kaç kiloluk ağırlığı var? Ama cüssesine bakmadan Türkiye’yi tehdit edebiliyor! Yunan Başbakanı Çipras, Doğu Akdeniz’de doğalgaz aramaya devam etmemiz halinde Türkiye’ye ekonomik...

Eti ne, budu ne? Kaç kiloluk ağırlığı var? Ama cüssesine bakmadan Türkiye’yi tehdit edebiliyor! Yunan Başbakanı Çipras, Doğu Akdeniz’de doğalgaz aramaya devam etmemiz halinde Türkiye’ye ekonomik yaptırımlar uygulanacağını söyleyebiliyor. 

“Kimsin sen? Yaptırım uygulasan ne olur, uygulamasan ne değişir?” demeyin. O bunları zaten kendi adına değil, ABD, AB ve İsrail gibi ülkelerin sözcüsü olarak söylüyor. Ne kendilerinin, ne de Kıbrıs Rumlarının Akdeniz’de petrol ve doğalgaz arama gücü var. Çipras, batılı petrol şirketleri adına konuşuyor. 

Biz de “İçimizdeki yandaşlarınızı da alıp topunuz gelin” diyoruz. KKTC ile birlikte Kıbrıs’ta ortak tatbikat düzenleyerek, kararlılığımızı ortaya koyuyoruz. 

Mesele açık ve net aslında: Batı, büyüyen, gelişen, milli imkânları ile enerj

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dayanamadım, yazıyorum... 19 Haziran 2019 | 2.121 Okunma Oyun büyük, mevzu derin 14 Haziran 2019 | 2.113 Okunma Savaştır bu, savaş! 13 Haziran 2019 | 2.466 Okunma  İşte fırsat! 12 Haziran 2019 | 2.182 Okunma Ah YSK, ah... 07 Haziran 2019 | 2.592 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar