Savaştır bu, savaş!

Eti ne, budu ne? Kaç kiloluk ağırlığı var? Ama cüssesine bakmadan Türkiye’yi tehdit edebiliyor! Yunan Başbakanı Çipras, Doğu Akdeniz’de doğalgaz aramaya devam etmemiz halinde Türkiye’ye ekonomik...

Eti ne, budu ne? Kaç kiloluk ağırlığı var? Ama cüssesine bakmadan Türkiye’yi tehdit edebiliyor! Yunan Başbakanı Çipras, Doğu Akdeniz’de doğalgaz aramaya devam etmemiz halinde Türkiye’ye ekonomik yaptırımlar uygulanacağını söyleyebiliyor. 

“Kimsin sen? Yaptırım uygulasan ne olur, uygulamasan ne değişir?” demeyin. O bunları zaten kendi adına değil, ABD, AB ve İsrail gibi ülkelerin sözcüsü olarak söylüyor. Ne kendilerinin, ne de Kıbrıs Rumlarının Akdeniz’de petrol ve doğalgaz arama gücü var. Çipras, batılı petrol şirketleri adına konuşuyor. 

Biz de “İçimizdeki yandaşlarınızı da alıp topunuz gelin” diyoruz. KKTC ile birlikte Kıbrıs’ta ortak tatbikat düzenleyerek, kararlılığımızı ortaya koyuyoruz. 

Mesele açık ve net aslında: Batı, büyüyen, gelişen, milli imkânları ile enerj

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD'li misiniz Avrupalı mı? 23 Ekim 2019 | 2.664 Okunma Sövüp, tehdit ederlerdi 18 Ekim 2019 | 206 Okunma Fena çaktı başkan 17 Ekim 2019 | 230 Okunma 'Savaş' dersen safın bellidir 16 Ekim 2019 | 2.748 Okunma Patavatsız faydalı adam 11 Ekim 2019 | 2.904 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar