Kılıçdaroğlu'na ders

Yine baltayı taşa vurdu Kemal Bey. Bir defa daha kendi kendini sıkıntıya soktu. Kaş yapayım derken göz çıkardı. Diline dolamış, 'Kürt sorunu' deyip duruyor bir süredir. Nedir o sorun, adını koymuyor. Bence, ...

Yine baltayı taşa vurdu Kemal Bey. Bir defa daha kendi kendini sıkıntıya soktu. Kaş yapayım derken göz çıkardı.

Diline dolamış, 'Kürt sorunu' deyip duruyor bir süredir. Nedir o sorun, adını koymuyor. Bence, dolaylı da olsa bir yarayı kaşıyıp duruyor. Çünkü bu ülkede herkesin olduğu gibi Kürt vatandaşların da sorunu var ve olabilir. Ama konuya direkt olarak 'Kürt sorunu' diye girildiğinde, derin ve sıkıntılı anlamlar ortaya çıkıyor.

Katil Öcalan da 'Kürt sorunu' diyor.

PKK da ortada bir sorun olduğunu iddia ederek, 'özerklik', 'özyönetim' ya da 'bağımsızlık' gibi hayallerle silahlı mücadele yürütüyor.

HDP zaten onların destekçisi.

YPG ile PYD gibi ABD'ye sırtını dayayan, dış güçlerle işbirliği yapıp Türk Askerine kurşun sıkan silahlı yapılar da aynı yolun yolcusu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine mi maskeli adamlar 14 Ekim 2021 | 348 Okunma Millet ittifakında itişme 13 Ekim 2021 | 423 Okunma Açıkla Kemal Bey, Açıkla 12 Ekim 2021 | 807 Okunma Dayak yiyen adamlar 07 Ekim 2021 | 1.572 Okunma Delikanlı Kılıçdaroğlu 06 Ekim 2021 | 645 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar