Katar katar yalanlar…

Koca koca adamlar, hepsi de sözde devlet yönetmeye talip. Oysa hiçbir değerleri yok. Çarptırıyorlar, saptırıyorlar, kirletiyorlar; kurgular ve algılar üzerinden siyaset üretmeye çalışıyorlar. Tabii tarz ve...

Koca koca adamlar, hepsi de sözde devlet yönetmeye talip. Oysa hiçbir değerleri yok. Çarptırıyorlar, saptırıyorlar, kirletiyorlar; kurgular ve algılar üzerinden siyaset üretmeye çalışıyorlar.

Tabii tarz ve tavır bu olunca lime lime dökülüyorlar. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor.

Bir Katar düşmanlığı var ki evlere şenlik. Yakın tarihe vurgu yapıp, 'Araplar bizi arkamızdan vurdu' diyorlar. Saldırdıkça saldırıyorlar. Oysa durum tam tersi. Cahil oldukları için ne denirse inanıyorlar. Evet, bizi arkadan vuranlar oldu. Ancak, Katarlıların mensup oldukları Arap Aşireti, hep Osmanlı'nın ve Türkiye Cumhuriyeti'nin yanında yer aldı.

Ayrıca, tersi olsa bile ne fark eder? Biz geçmişte yaşananlara göre tutum belirleyeceksek, yedi düvelle kavga etmemiz gerekir. Geçti, gitti o günler. Bugün önemli olan ülkenin menfaatleri!

***

Katar dediğimiz, 2,5 milyon nüfuslu bir ülke. Buna karşılık, 'Gelip Türkiye'yi işgal edec

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sorun ne? 23 Eylül 2021 | 18 Okunma Baykal'ın isyanı 22 Eylül 2021 | 399 Okunma Kılıçdaroğlu'na ders 21 Eylül 2021 | 800 Okunma Muharrem İnce ile... 16 Eylül 2021 | 566 Okunma Kibir abideleri 15 Eylül 2021 | 761 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar