İstanbul, Ankara, Yıldırım, Özhaseki

Şaibeler ortaya dökülmüş, demokrasimiz ve seçim sistemi darbe almış, kimin umurunda! Sloganlar havada uçuşuyor: “İstanbul kazandı.” Dikkat edin, seçim sonuçlarından, rakamlardan bahsedilmiyor....

Şaibeler ortaya dökülmüş, demokrasimiz ve seçim sistemi darbe almış, kimin umurunda! Sloganlar havada uçuşuyor: 

“İstanbul kazandı.” 

Dikkat edin, seçim sonuçlarından, rakamlardan bahsedilmiyor. Henüz kesin olmasa da İmamoğlu’nun seçimi aldığı vurgulanmıyor. Yeni bir algı oluşturulmaya çalışılarak “İstanbul kazandı” deniliyor. 

Bence tam tersi! Eğer sonuçlar bu şekilde tescil edilirse, İstanbul kaybetti. Terazinin bir kefesine Binali Yıldırım’ı, diğer kefesine de Ekrem İmamoğlu’nu koyun. İsterseniz bir de siz bakın: Acaba kayıp mı var, kazanç mı? 

Ayrıca, zaten seçimin yenilenme ihtimali söz konusu. Son kararı YSK verecek. Belki İstanbullu yeniden sandık başına giderken “İstanbul kiminle kazanır, kiminle kaybeder?” sorusunun cevabı kafasında daha da netleşmiş olacak!

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beceri ve beceriksizlik  22 Mayıs 2019 | 1.837 Okunma Binali Bey çalmış! 17 Mayıs 2019 | 2.533 Okunma Kör gözlere mercek 16 Mayıs 2019 | 2.124 Okunma Çünkü çaldılar! 15 Mayıs 2019 | 3.003 Okunma  Hırsızlar koğuşu 10 Mayıs 2019 | 2.051 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar