İstanbul, Ankara, Yıldırım, Özhaseki

Şaibeler ortaya dökülmüş, demokrasimiz ve seçim sistemi darbe almış, kimin umurunda! Sloganlar havada uçuşuyor: “İstanbul kazandı.” Dikkat edin, seçim sonuçlarından, rakamlardan bahsedilmiyor....

Şaibeler ortaya dökülmüş, demokrasimiz ve seçim sistemi darbe almış, kimin umurunda! Sloganlar havada uçuşuyor: 

“İstanbul kazandı.” 

Dikkat edin, seçim sonuçlarından, rakamlardan bahsedilmiyor. Henüz kesin olmasa da İmamoğlu’nun seçimi aldığı vurgulanmıyor. Yeni bir algı oluşturulmaya çalışılarak “İstanbul kazandı” deniliyor. 

Bence tam tersi! Eğer sonuçlar bu şekilde tescil edilirse, İstanbul kaybetti. Terazinin bir kefesine Binali Yıldırım’ı, diğer kefesine de Ekrem İmamoğlu’nu koyun. İsterseniz bir de siz bakın: Acaba kayıp mı var, kazanç mı? 

Ayrıca, zaten seçimin yenilenme ihtimali söz konusu. Son kararı YSK verecek. Belki İstanbullu yeniden sandık başına giderken “İstanbul kiminle kazanır, kiminle kaybeder?” sorusunun cevabı kafasında daha da netleşmiş olacak!

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Patavatsız faydalı adam 11 Ekim 2019 | 2.902 Okunma CHP'den ABD'ye 'derin' tepki 10 Ekim 2019 | 3.207 Okunma ABD'ye ders veren adam 09 Ekim 2019 | 3.017 Okunma Çevre bahane rant şahane  04 Ekim 2019 | 2.610 Okunma Siyaset çamura bulandı... 03 Ekim 2019 | 240 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar