Haçlı seferi gibi

Kirletmek, yönlendirmek istedi, olmadı. Yargının yakasına yapışacağını, sıkıntı içine gireceğini anlayınca da kaçıp gitti. Almanların kucağına oturdu ve oradan Türkiye'ye...

Kirletmek, yönlendirmek istedi, olmadı. Yargının yakasına yapışacağını, sıkıntı içine gireceğini anlayınca da kaçıp gitti.

Almanların kucağına oturdu ve oradan Türkiye'ye atış yapıyor...

Ne diyoruz şimdi O'na? 'Kaçak Can Dündar' diye hitap ediyoruz. Temiz ve bu vatana bağlı Avrupalı Türkler nerede görse hakaret ediyor. Ne rahat ve huzuru var, ne de itibarı!

Amacı MİT TIR'ları üzerinden Türkiye'yi sıkıntıya sokmaktı. Olmadı, beceremedi, şimdi kendi sıkıntılar içinde kıvranıyor.

O, 'solcu' kimliği ile tanınıyordu. Şimdi de Can Dündar'ın sözde 'milliyetçi' versiyonu ortaya çıktı. Sedat Peker de aynı noktadan Türkiye'ye atış yapıyor. Bu ülkeyi ve yönetenleri sıkıntıya sokmaya çalışıyor.

Söylem de eylem de aynı. Türkiye'nin kendisi üzerinden Suriye'ye silah soktuğunu iddia ediyor. Bu silahların da Türkmenlere değil, El Nusra'ya verildiğine yönelik söylemlerde bulunuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sanat camiası! 24 Haziran 2021 | 1.559 Okunma HDP nedir, ne değildir? 23 Haziran 2021 | 2.545 Okunma Toplumsal müsilaj 22 Haziran 2021 | 1.371 Okunma Boş beleş muhalefet 17 Haziran 2021 | 1.706 Okunma Cehalet mi, ihanet mi? 16 Haziran 2021 | 446 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar