Eylül sıcak geçecek 

Öncelikle bir noktanın altını çizelim: ABD, güvenilir bir müttefik değil. Defalarca test ettik ve kabullendik artık durumu. Nitekim Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün açık açık söyledi....

Öncelikle bir noktanın altını çizelim: ABD, güvenilir bir müttefik değil. Defalarca test ettik ve kabullendik artık durumu. Nitekim Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün açık açık söyledi. “Münbiç ve Rakka’da verilen sözlerle alakalı tecrübelerimiz var. Hiçbirini unutmadık” dedi. 

Sadece onlar değil ki! Çekiç-Güç’ün neden kurulduğunu ve “Irak’ın toprak bütünlüğü” vurgusunun ardından, ABD’nin Kuzeyde Bölgesel Yönetimi nasıl oluşturduğunu da unutmamak gerekir! 

Şimdi de sözde Suriye’de onlarla birlikte Güvenli Bölge oluşturuyoruz. Güvenliği tehdit eden en önemli unsur ise, ABD tarafından beslenen, desteklenen PKK-YPG. ABD hem onlarla ilişkisini devam ettiriyor, hem de Güvenli Bölge oyunu oynuyor. Bir samimiyetten bahsedilebilir mi burada? Bahsedilemez elbette. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu'nun endişeleri 20 Eylül 2019 | 3.400 Okunma Sakal, bıyık! 19 Eylül 2019 | 738 Okunma Kan bu, demokrasi değil 18 Eylül 2019 | 2.739 Okunma Asker vurdu, polis seyretti  13 Eylül 2019 | 2.753 Okunma Birbirlerine düştüler 12 Eylül 2019 | 3.264 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar