Eylül sıcak geçecek 

Öncelikle bir noktanın altını çizelim: ABD, güvenilir bir müttefik değil. Defalarca test ettik ve kabullendik artık durumu. Nitekim Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün açık açık söyledi....

Öncelikle bir noktanın altını çizelim: ABD, güvenilir bir müttefik değil. Defalarca test ettik ve kabullendik artık durumu. Nitekim Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün açık açık söyledi. “Münbiç ve Rakka’da verilen sözlerle alakalı tecrübelerimiz var. Hiçbirini unutmadık” dedi. 

Sadece onlar değil ki! Çekiç-Güç’ün neden kurulduğunu ve “Irak’ın toprak bütünlüğü” vurgusunun ardından, ABD’nin Kuzeyde Bölgesel Yönetimi nasıl oluşturduğunu da unutmamak gerekir! 

Şimdi de sözde Suriye’de onlarla birlikte Güvenli Bölge oluşturuyoruz. Güvenliği tehdit eden en önemli unsur ise, ABD tarafından beslenen, desteklenen PKK-YPG. ABD hem onlarla ilişkisini devam ettiriyor, hem de Güvenli Bölge oyunu oynuyor. Bir samimiyetten bahsedilebilir mi burada? Bahsedilemez elbette. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rüzgar gibi geçti... 11 Ağustos 2020 | 2.079 Okunma Kedi-fare oyunu 06 Ağustos 2020 | 763 Okunma Önce devletten başlasak... 05 Ağustos 2020 | 255 Okunma Sağlık Bakanı endişeli 30 Temmuz 2020 | 317 Okunma İllüzyonist Kemal Bey 29 Temmuz 2020 | 468 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar