Cehalet büyük konfor

Kimi televizyonda ahkâm kesiyor, kimi “yazar” sıfatıyla sağda solda kalem oynatıyor. Lafı dolandırmadan söyleyeyim, hepsi birbirinden cahil! Üstelik, cehalet büyük konfor. Her şeyi biliyorlar, her konuda fikirleri var....

Kimi televizyonda ahkâm kesiyor, kimi “yazar” sıfatıyla sağda solda kalem oynatıyor. Lafı dolandırmadan söyleyeyim, hepsi birbirinden cahil! 

Üstelik, cehalet büyük konfor. Her şeyi biliyorlar, her konuda fikirleri var. Ancak, alt yapıları ve muhakeme kabiliyetleri olmayınca, utanma denilen duyguyla herhangi bir ilişkileri yok. 

“Türkiye’nin beka sorunu yok” diyorlar… 

Eyvallah, öyle düşünüyor olabilirler. Ancak, ardından söyledikleri evlere şenlik. “Daha önce böyle bir sorun yoktu da, son 16 yılda mı çıktı ortaya” sözleriyle insanı zıvanadan çıkarıyorlar. 

Bre cahiller, 1071’den beri bu topraklarda beka sorunu var. Haçlı Seferleri niye düzenlendi? Çanakkale’de onca insanımız niçin kırıldı? Mustafa Kemal Paşa önderliğinde Milli Kurtuluş Savaşı niye yapıldı? 

Hadi onları bilmiyorlar; okumadılar, araştırmadılar, cahil kaldılar. Bu ülkede yaşamıyorlar mı? Neler olduğunu görmediler ya da duymadılar mı? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eyvah, Türkiye bölündü 09 Temmuz 2020 | 2.777 Okunma Kör değilsek eğer... 08 Temmuz 2020 | 2.076 Okunma Gökten zembille mi indi? 07 Temmuz 2020 | 2.513 Okunma Kınamak yetmez, çözüm gerek 02 Temmuz 2020 | 2.326 Okunma Vay be, demokrasiye bak! 01 Temmuz 2020 | 2.253 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar