Cehalet büyük konfor

Kimi televizyonda ahkâm kesiyor, kimi “yazar” sıfatıyla sağda solda kalem oynatıyor. Lafı dolandırmadan söyleyeyim, hepsi birbirinden cahil! Üstelik, cehalet büyük konfor. Her şeyi biliyorlar, her konuda fikirleri var....

Kimi televizyonda ahkâm kesiyor, kimi “yazar” sıfatıyla sağda solda kalem oynatıyor. Lafı dolandırmadan söyleyeyim, hepsi birbirinden cahil! 

Üstelik, cehalet büyük konfor. Her şeyi biliyorlar, her konuda fikirleri var. Ancak, alt yapıları ve muhakeme kabiliyetleri olmayınca, utanma denilen duyguyla herhangi bir ilişkileri yok. 

“Türkiye’nin beka sorunu yok” diyorlar… 

Eyvallah, öyle düşünüyor olabilirler. Ancak, ardından söyledikleri evlere şenlik. “Daha önce böyle bir sorun yoktu da, son 16 yılda mı çıktı ortaya” sözleriyle insanı zıvanadan çıkarıyorlar. 

Bre cahiller, 1071’den beri bu topraklarda beka sorunu var. Haçlı Seferleri niye düzenlendi? Çanakkale’de onca insanımız niçin kırıldı? Mustafa Kemal Paşa önderliğinde Milli Kurtuluş Savaşı niye yapıldı? 

Hadi onları bilmiyorlar; okumadılar, araştırmadılar, cahil kaldılar. Bu ülkede yaşamıyorlar mı? Neler olduğunu görmediler ya da duymadılar mı? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akrebin kıskacı 23 Ağustos 2019 | 6 Okunma Algılar ve 18'lik delikanlı! 22 Ağustos 2019 | 2.647 Okunma Seçimle gelen kayyumla gider! 21 Ağustos 2019 | 3.494 Okunma Oyalanmıyor, kazanıyoruz 16 Ağustos 2019 | 2.463 Okunma İki dolaylı itiraf  15 Ağustos 2019 | 3.161 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar