Cehalet büyük konfor

Kimi televizyonda ahkâm kesiyor, kimi “yazar” sıfatıyla sağda solda kalem oynatıyor. Lafı dolandırmadan söyleyeyim, hepsi birbirinden cahil! Üstelik, cehalet büyük konfor. Her şeyi biliyorlar, her konuda fikirleri var....

Kimi televizyonda ahkâm kesiyor, kimi “yazar” sıfatıyla sağda solda kalem oynatıyor. Lafı dolandırmadan söyleyeyim, hepsi birbirinden cahil! 

Üstelik, cehalet büyük konfor. Her şeyi biliyorlar, her konuda fikirleri var. Ancak, alt yapıları ve muhakeme kabiliyetleri olmayınca, utanma denilen duyguyla herhangi bir ilişkileri yok. 

“Türkiye’nin beka sorunu yok” diyorlar… 

Eyvallah, öyle düşünüyor olabilirler. Ancak, ardından söyledikleri evlere şenlik. “Daha önce böyle bir sorun yoktu da, son 16 yılda mı çıktı ortaya” sözleriyle insanı zıvanadan çıkarıyorlar. 

Bre cahiller, 1071’den beri bu topraklarda beka sorunu var. Haçlı Seferleri niye düzenlendi? Çanakkale’de onca insanımız niçin kırıldı? Mustafa Kemal Paşa önderliğinde Milli Kurtuluş Savaşı niye yapıldı? 

Hadi onları bilmiyorlar; okumadılar, araştırmadılar, cahil kaldılar. Bu ülkede yaşamıyorlar mı? Neler olduğunu görmediler ya da duymadılar mı? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çalınmamış, hortumlanmış 24 Mayıs 2019 | 2.869 Okunma Bir proje daha çöküyor 23 Mayıs 2019 | 2.755 Okunma Beceri ve beceriksizlik  22 Mayıs 2019 | 1.924 Okunma Binali Bey çalmış! 17 Mayıs 2019 | 2.535 Okunma Kör gözlere mercek 16 Mayıs 2019 | 2.125 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar