Bu filmi seyrettik biz

Kimi Rus yanlısı, kimi Çin taraftarıydı. İçlerinde Arnavutluk’ta Enver Hoca dönemine hayranlık duyanlar bile vardı. Bizden olmayanlara sırtlarını dayamış, bize düşmanlık...

Kimi Rus yanlısı, kimi Çin taraftarıydı. İçlerinde Arnavutluk’ta Enver Hoca dönemine hayranlık duyanlar bile vardı. Bizden olmayanlara sırtlarını dayamış, bize düşmanlık ediyorlardı.

Üniversitelerde yuvalanmışlardı. Dev Yol, Dev Sol, THKP-C, TİKKO gibi isimler altında örgütlenmişler ve faaliyet gösteriyorlardı. Kendi görüşlerini paylaşmayan, farklı düşünen öğrencilere kan kusturuyorlardı. Okula sokmuyorlar, geldiklerinde de üzerlerine mermi ve bomba yağdırıyorlardı.

Üniversitelerde öğrenimi engelliyorlar, her fırsatta yasa dışı örgütlerinin propagandasını yapıyorlardı. İyi tanırım bunları; üniversiteleri en fazla kirlettikleri 1980 ve önceki yıllarda öğrenciydim. Okula gidip gelirken, arkadaşlarımla birlikte defalarca kurşunlarının hedefi yapıldım.

Eğitim-öğretim değildi dertleri…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rüyalar... 07 Ocak 2021 | 1.692 Okunma Bu filmi seyrettik biz 06 Ocak 2021 | 356 Okunma Memleket çocuğuydu 05 Ocak 2021 | 269 Okunma İşte Türkiye 31 Aralık 2020 | 450 Okunma En tepedeki sapık 30 Aralık 2020 | 1.872 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar