Bir proje daha çöküyor

Türkiye bir seçim yaptı. İstanbul’da mazbata geçici süre Ekrem İmamoğlu’na verildi. Yunan basını ise zafer çığlıkları attı. Sorgulanır tabii ki böyle bir durum… Ayrıca...

Türkiye bir seçim yaptı. İstanbul’da mazbata geçici süre Ekrem İmamoğlu’na verildi. Yunan basını ise zafer çığlıkları attı. 

Sorgulanır tabii ki böyle bir durum… Ayrıca, sorgulanmalı da… 

Bu ülkenin Başkanı Erdoğan’a her gün hakaretler eden Yunan Basını, niçin İmamoğlu’na destek veriyor? İçlerinden bazıları hangi sebeple “Yunan kazandı” türünden başlıklar atıyor? Erdoğan’a duyulan öfkenin, İmamoğlu’na yönelen sempatinin altında ne yatıyor? 

Basının görevi bu soruların cevabını araştırmak! İmamoğlu’nun siyasi rakiplerinin en doğal hakkı “ne, neden ve niçin” gibi sorulara cevap aramak! Hatta kendisine oy verenlerin bile bu durumu sorgulama hakları var! 

Ama sen misin bunu yapan... 

İmamoğlu’nun Trabzonlu olduğundan bahsediliyor, birileri elinde çamur saldırıya geçiyor. “Vay, sen Trabzonlulara Rum mu dedin?” türünden çarpıtmalar devreye sokuluyor. Son derece yanlış ve maksatlı algılar oluşturulmaya çalışılıyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gezi, demokrasi ayıbıdır 21 Şubat 2020 | 296 Okunma Şiştiler ve patladılar 19 Şubat 2020 | 752 Okunma Bunlar niye saldırıyor? 18 Şubat 2020 | 513 Okunma  Medyaya çeki düzen 14 Şubat 2020 | 2.316 Okunma Yalan, yalan, yalan... 12 Şubat 2020 | 2.893 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar