Asker topluyorlar

Kukla Adaydan' bahsediliyor. Bu aşamada 'hayır' demek zor, ama sadece şimdilik! Kemal Kılıçdaroğlu da kabul ediyor zaten. Peki, ne zamana kadar? Köprüyü geçene, yani seçim bitene kadar! Seçim kazanılırsa...

Kukla Adaydan' bahsediliyor. Bu aşamada 'hayır' demek zor, ama sadece şimdilik! Kemal Kılıçdaroğlu da kabul ediyor zaten. Peki, ne zamana kadar? Köprüyü geçene, yani seçim bitene kadar!

Seçim kazanılırsa, uyanacak o kukla. Ete kemiğe bürünüp doğrulacak, kafasını kaldıracak. Hatta 'heeyytt' diye meydan bile okuyacak.

Tersi olamaz ve düşünülemez zaten. Hiçbir zaman da olmadı. Turgut Özal, Yıldırım Akbulut'u getirdi. Herkes, 'Özal emredecek, Akbulut yapacak' dedi. Ama biz biliyoruz ki, perde arkasında çok kavgalar yaşandı. Sonra Ahmet Necdet Sezer dönemine şahit olduk. Ecevit işaret etti, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'ndan Cumhurbaşkanlığı Koltuğuna geçti. Arkasında hiçbir siyasi güç olmamasına rağmen, rüştünü ispat etmek için Ecevit'in suratına Anayasa Kitapçığı fırlattı.

O rüştünü ispat etti, ama memleket gitti!

Bugün de aynı film gösterimde...

Koca koca adamlar, kukla olmaya aday. Ne Anayasa dinliyorlar, ne de yasa. 'Protokol' adı ve

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Daha ne desinler? 26 Ocak 2023 | 636 Okunma Asker topluyorlar 25 Ocak 2023 | 759 Okunma Aday kim? 19 Ocak 2023 | 714 Okunma Bir sosyal medya hikayesi… 18 Ocak 2023 | 343 Okunma Bu da insani koridor 17 Ocak 2023 | 245 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar