Çek git Bülent Aydemir!

Had bilmek gerek derler ya. İşte tam öyle bir hikaye aslında Bülent Aydemir’in hikayesi. Çünkü sadece birkaç gün sonra o 'ilkelerimiz' diyerek mangalda kül bırakmayan Aydemir, gazetecilik en temel ilkesi olan haberi teyit etmek, haber kaynağını araştırmak gibi okullarda öğrencilere öğretilen bir ilkeyi ayaklarının altına aldı.

Gazetecilik veya televizyonculuk; ilkeleri olan ve hassas bir meslek. Özellikle halkın doğru bilgi alma hakkını gözetmek, bir gazetecinin en vazgeçilmez ilkesidir.

Bu mesleğin duayenleri, yayın ilkelerini namus sayarlar ve her genç gazeteci adayının da ilkesel duruşta olması için onlara haber nedir, yayıncılık nedir, doğru bilgi nedir öğretirler.

Bazı sözde gazeteciler de hem her fırsatta ilkesellikten dem vururlar hem de milletin gözünün içine baka baka bu ilkeleri çiğnemekten geri durmazlar. Buna en güzel örnek Rahmi Turan gibi isimlerdir. Bildiğiniz gibi 5N1K’nın semtine bile uğramadan habercilik yapmakla meşhurdur Rahmi Bey. Son yediği naneyi bilmeyen yoktur. Muharrem İnce haberinin elinde patlaması sonrası piyasadan da adı silinmek üzere.

Fakat her dönem Rahmi Turan gibi isimler çıkar karşımıza. Tıpkı her dönem kaleminin erbabı olan Uğur Mumcu’ların, Hrant Dink’lerin çıktığı gibi ilkesizliğin girdabında ilkelerden dem vuran isimler çıkar. Son örneği ise Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gazeteciler.com adına Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ndeydik! 26 Şubat 2020 | 3.688 Okunma Medya dijitalleşiyor ya basın kartı! 13 Şubat 2020 | 2.598 Okunma Çek git Bülent Aydemir! 07 Şubat 2020 | 4.314 Okunma Çek git Bülent Aydemir! 06 Şubat 2020 | 7.077 Okunma Çek git Bülent Aydemir! 06 Şubat 2020 | 11 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar