Cuma Obuz Kimdir?

Cuma Obuz 1992 yılında Adıyaman’ın Besni ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini farklı şehirlerde gören Obuz, Besni Şehit Mehmet Yağmur Lisesi’nden mezun oldu.

Lisans eğitimine Marmara Üniversitesi Fizik bölümünde başlayan Cuma Obuz, 2 yıl okuduktan sonra bölümü bırakma kararı aldı ve İstanbul AUZEF Sosyoloji bölümüne geçiş yaptı.

Gazetecilik hayatına 2014 yılında çeşitli dergilerle başlayan Cuma Obuz, 2015-2018 yılları arasında Hilal TV Haber Müdürlüğü görevini yürüttü.

Genç yaşına rağmen birçok kez televizyon programları yapan Cuma Obuz’un Hilal TV bünyesinde yapmış olduğu amatör belgesel çalışmaları da bulunuyor.

Hilal TV serüveninin ardından sırasıyla Timetürk haber sitesi ve Karar gazetesi internet haber bölümünde çalışan Cuma Obuz, 2019 yılının son çeyreğinden itibaren Gazeteciler.com haber sitesinin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak mesleğine devam ediyor.

Ayrıca, Gazeteciler youtube kanalında Haftaya Bakış videoları ve medya dünyasının önemli isimleri ile yapmış olduğu röportajlar düzenli olarak yayınlanıyor.

Birçok internet sitesinde ve bloglarda yazarlık yapmış olan Cuma Obuz, Kur’ani Hayat dergisinde de sinema köşesi yazmaktadır.

BAZI YAZILARI
Bir acayip Kasım Süleymani meselesi! 08 Ocak 2020 | 3.394 Okunma Bir acayip Kasım Süleymani meselesi! 08 Ocak 2020 | 3 Okunma
TÜM YAZILARI