Atatürk Havalimanı’ndan ne kalacak?

Atatürk Havalimanı sahasına planlanan Millet Bahçesi ihalesini geçen pazartesi kamuoyuna duyurdum. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı TOKİ’nin, pazarlık usulüyle...

Atatürk Havalimanı sahasına planlanan Millet Bahçesi ihalesini geçen pazartesi kamuoyuna duyurdum. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı TOKİ’nin, pazarlık usulüyle yaptığı ihaleye 6 firma davet edilmişti. Üçü, Atatürk Havalimanı’nın uğruna kapatıldığı İstanbul Havalimanı’nı yapan müteahhitlik şirketleriydi.

En uygun teklif, yaklaşık 2.1 milyar TL vermiş olan Yapı&Yapı firmasından gelmişti. İhale ayrıntılarını duyurduğum geçen hafta, TOKİ ile şirket arasında sözleşme imzalanıp imzalanmadığını kesinleştirememiştim.

NİSPET YAPARCASINA

İki gün önce İYİ Partili Ali Kıdık’ın sosyal medya hesabında paylaştığı mesaj ve fotoğraf, sözleşmenin imzalandığının dolaylı cevabı oldu. Şirket adı ve logosunu taşıyan iş makineleri ile kamyonlar, Atatürk Havalimanı sahasına sıra sıra dizilmişti. Atatürk Havalimanı’nın gözden çıkarılışına canı yanan yüz binlerce vatandaşa nispet yaparcasına… Bu operasyonun kamu kaynaklarına, “milli servet”e verilen zararı geçen hafta kısmen yazdığım için tekrar etmeyeceğim.

Ancak cevap bekleyen çok önemli soruları haber alma hakkı adına yönelteceğim. İhaleyi gerçekleştiren...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ek bütçede 200 milyar bilmecesi 01 Temmuz 2022 | 99 Okunma Adalet bu dünyada lazım 29 Haziran 2022 | 83 Okunma Ankara stadyum ihalesinin hesabı nasıl yapıldı? 27 Haziran 2022 | 259 Okunma Enflasyonla mücadelede kararlılarmış! 24 Haziran 2022 | 110 Okunma Ek bütçe yeni vergi demek 22 Haziran 2022 | 155 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar