118 habere erişim yasağı isteyen şirket

Bütün şehir hastaneleri gibi Kocaeli Şehir Hastanesi de şehir merkezi dışına yapılıyor. Bu da hastaneye ulaşım için yeni yol yapımı demek. Tamamlanması geciken Kocaeli Şehir Hastanesi için bir tramvay...

Bütün şehir hastaneleri gibi Kocaeli Şehir Hastanesi de şehir merkezi dışına yapılıyor. Bu da hastaneye ulaşım için yeni yol yapımı demek. Tamamlanması geciken Kocaeli Şehir Hastanesi için bir tramvay hattı planlandı… Önce büyükşehir belediyesi yapacaktı, sonra Ulaştırma Bakanlığı üstlendi.

Bakanlık 2020 yılında davet usulüyle bir ihale açtı. Davet usulü, idarenin kendisinin belirlediği firmaları çağırması anlamına geliyordu. Kamuoyu böyle bir ihalenin yapıldığını bu köşede öğrendi. 21 Eylül 2020 tarihli ilk yazımda, bakanlığın belirlediği yaklaşık maliyet tutarı ile ihaleyi kazanan Eze İnşaat adlı firmanın verdiği ilk teklifin aynı oluşuna dikkat çektim.

3.1 km uzunluğundaki tramvay projesinde ihale sonrası önemli gelişmeler oldu. İhaleye davet edilmeyen bir şirket (Güneş Asfalt) dava açtı, kazandı. Mahkeme kararına ve karara uyulmadığı iddialarına dair bilgilere yer veren iki yazım; 2 Nisan ve 16 Nisan 2021’de bu köşede yayımlandı. Güneş Asfalt adlı şirketin açıp kazandığı davada, iptale karşın inşaatın neden hâlâ sürdüğü sorgulanıyordu.

YENİ İHALE YİNE EZE

Değerli okurlar, çok sayıda proje ve dosyayı izlediğim için her...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sözcü Gazetesi Yazarı Çiğdem Toker: ''Enflasyon ve kur artışı şehir hastanelerini vurdu'' 17 Ocak 2022 | 230 Okunma Gerçekten istemek ve “siyaset” 14 Ocak 2022 | 77 Okunma Cemaat yurtları ve yurttaşlık 12 Ocak 2022 | 449 Okunma Bütçeyi “gazi” eden Osmangazi 07 Ocak 2022 | 199 Okunma Elektrik zammı: Hayal dahi edemedik 05 Ocak 2022 | 343 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar