Beyefendi adına konuşuyorum!

Bu tavır, kendisiyle konuşmuşluğumdan, herhangi bir yakınlığımdan dolayı değil de, aynı kültürün bir ferdi olmanın verdiği samimiyet duygusunu hissettirmesinden...

Bu tavır, kendisiyle konuşmuşluğumdan, herhangi bir yakınlığımdan dolayı değil de, aynı kültürün bir ferdi olmanın verdiği samimiyet duygusunu hissettirmesinden kaynaklanıyor.

            Sevenleri gözünde Recep Tayyip Erdoğan, yaş gruplarına göre milyonlarca kişinin evladı, kardeşi, ağabeyi, babasıdır. Bu bağı kurmak ancak samimiyetle olabilir.

            Elazığ depreminde, sadece birkaç metre önümde göçük altında ablasını bekleyen arkadaşımın elinden tutup beklerken tam o anda tekbir nidalarıyla göçükten sağ çıkartılan bir vatandaşı gözleri dolarak bekleyen birisi ancak ailenizin bir ferdi olabilir.

            Tüm bu sebeplerle ve daha yazılacak binlerce sebeplerle Cumhurbaşkanımıza “Beyefendi” diye hitap edenleri hiç sevmedim! Benim kalbi bağın haricinde herhangi bir yakınlığım olmadığı için de zaten kendisinden hiç “Beyefendi” diye bahsetmedim.

            Her on kişiden yedisinin bir şeyin başkanı olduğu bir ülkede Cumhurbaşkanımızdan “Başkan” diye de hiç bahsetmedim. Milyonlarca başkandan birisi! Anlamsız, değersiz, duygusuz değil mi?

            Cumhurbaşkanımızdan “Reis” diye de hiç bahsetmedim. Şekilciliğe mahkûm edilmiş ergen ritüellerini oldum olası hiç sevmedim!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şevval kadar başınıza taş düşsün! 28 Ekim 2020 | 1.300 Okunma Fetullah'ın havarilerinin son yemeği! 26 Ekim 2020 | 2.993 Okunma Gerçekten muhafazakarlar ahlaki üstünlüğü kaybetti mi? 23 Ekim 2020 | 807 Okunma Dedeni de sevmezdim! 21 Ekim 2020 | 1.953 Okunma İthal tohumlar neden susuyor? 19 Ekim 2020 | 903 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar