Çevre-kadın, Hz. Peygamber (sav)

İslam Ordusu fetih için Mekke'ye doğru yol alırken, güzergah dar bir vadiden geçiyordu. Vadinin en dar yerindeki dönemece bir köpek yavrulamıştı. Hızla gelen askerler yavruları ezebilirdi. Hz. Peygamber(sav) bir askeri...

İslam Ordusu fetih için Mekke'ye doğru yol alırken, güzergah dar bir vadiden geçiyordu.

Vadinin en dar yerindeki dönemece bir köpek yavrulamıştı.

Hızla gelen askerler yavruları ezebilirdi.

Hz. Peygamber(sav) bir askeri, köpeğin yanı başına, bekçi olarak görevlendirdi. O asker, orada bekledi, bütün ordu geçinceye kadar, o köpeği ve yavrularını korudu.

İslam ordusunun okçuları, eğitim için bir köyde tavukları hedef olarak kullanıyorlardı. Hz Peygamber(sav) canlıların eğitimde hedef olarak kullanılamayacağını söyledi ve bunu yasakladı.

Hz Ayşe, babası Ebubekir de yanlarında olduğu bir sırada, öfkelenip eşi Hz. Peygamber'e (sav) vurdu. Bu duruma mahcup da olan Hz. Ebubekir, kızına sinirlendi. Ancak Hz. Peygamber (sav) Hz. Ebubekir'i yatıştırdı. Hanımların bazen böyle yapabildiklerini kendisinin bunu hoş karşıladığını söyledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Lübnan-I 02 Eylül 2018 | 4.719 Okunma Bugünleri de gördük! 19 Ağustos 2018 | 79 Okunma Yeşil Elma-Kekik-Tarçın 12 Ağustos 2018 | 2.304 Okunma Brunson, neden Türkiye’de? 05 Ağustos 2018 | 2.374 Okunma Başörtüsüz Evliya 29 Temmuz 2018 | 387 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar