"Vatan hainliği nedir?" diyenlere...

İki gün önce Borsa İstanbul hareketli saatler yaşadı. Garanti BBVA’nın ana ortağı "gönüllü pay alımı yapacağım" dedi. Tek kalemde 2,5 milyar dolarlık bir alım yaptı. Piyasa bundan olumlu etkilendi...

İki gün önce Borsa İstanbul hareketli saatler yaşadı. Garanti BBVA’nın ana ortağı "gönüllü pay alımı yapacağım" dedi. Tek kalemde 2,5 milyar dolarlık bir alım yaptı.
Piyasa bundan olumlu etkilendi ve Borsa İstanbul yükselişe geçti. Tabii bu durumdan memnun olmayanlar da vardı. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi bu güzel haberle haftaya yüzde 2,07 artışla 1.672,35 puandan başladı. Endeks böylece, açılışta tarihinin en yüksek seviyesini gördü.
Merkez Bankası eski Başekonomisti Hakan Kara, "İlginç bir gelişme yaşanıyor" diyerek yabancı yatırımcıların Türkiye'de bir yönetsel değişikliği çok önceden fiyatlamaya başladığını öne süren bir tweet attı. Açık açık yatırımcıları hedef alan Kara, "Bu durum piyasa göstergelerinin ve ekonomik gidişatın daha da kötüleşmesini engelleyerek bekledikleri değişimin gerçekleşme ihtimalini azaltıyor” ifadelerini kullandı.
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, eski Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başekonomisti Hakan...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ağlama İsmail ağlama! 01 Aralık 2021 | 6.600 Okunma Halk TV, KRT… Metin Gürcan’ı parlatırken iyiydi 01 Aralık 2021 | 1.581 Okunma İsmail Saymaz paramı ezdin mi? 29 Kasım 2021 | 7.913 Okunma "Ekonomi bitti, battı" diyenler! 26 Kasım 2021 | 5.110 Okunma Karabük Demir Çelik’ten Türk lirasıyla alım yapmak yasak mı? 26 Kasım 2021 | 838 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar