Terörle mücadele ve Avrupa’nın ikiyüzlü tutumu

Terörle mücadelenin ülkeler için ne kadar önemli olduğu ortada. Türkiye terörle mücadelede en öne çıkan ülke. Yaklaşık 40 yıldır çeşitli terör örgütleriyle...

Terörle mücadelenin ülkeler için ne kadar önemli olduğu ortada. Türkiye terörle mücadelede en öne çıkan ülke. Yaklaşık 40 yıldır çeşitli terör örgütleriyle uğraşıyoruz. PKK, DHKP-C ve son olarak FETÖ bize diz çöktürmek için her şeyi yaptı ama başaramadı.

Müktesebatını kabul ettiğimiz Avrupa Birliği ve yakın ilişki içerisinde olduğumuz ABD ne yazık ki terörle mücadelede bizi hep yalnız bıraktılar. ABD’nin YPG’ye verdiği açık destek herkesin malumu. Bu desteği de artırarak devam ettiriyor.

Kâğıt üzerinde YPG terör örgütü ama pratikte bu bir şey ifade etmiyor. Türkiye’nin hassasiyetlerini anlamıyor ABD. Kulaklarını tıkıyor. Ankara’dan gelen haklı eleştiri ve talepleri ise görmezden geliyor. Hâlbuki NATO üyesi bir ülkenin terörle mücadelesi konusunda çok daha hassas olunabilir.

AB üyesi ülkeler daha da ikiyüzlü... Bakın Danimarka’dan örnek verelim. Danimarka PKK konusunda gerekeni yapan bir ülke değil. Türkiye konusundaki yanlı yayınları ve FETÖ’cülerü korumasıyla bilinen Euronews’ten okuyalım:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gri liste, yatırımcıya "Türkiye’ye gitme" demek 25 Ekim 2021 | 53 Okunma MİT’in MOSSAD’a attığı büyük gol 22 Ekim 2021 | 3.272 Okunma TÜSİAD ne işe yarar? 20 Ekim 2021 | 2.843 Okunma CHP, 17/25 Aralık’taki FETÖ argümanlarının aynısını kullanıyor 18 Ekim 2021 | 3.567 Okunma Türkiye Suriye’deki YPG’ye operasyon için G-20 sonrasını bekleyecek 15 Ekim 2021 | 794 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar