Televizyondaki tartışma Binali Bey’e yarar

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın beraber televizyona çıkması çok iyi bir fikir. Böyle bir durum şu an için en çok Binali Bey’e yarar. Eğer 31 Mart’tan önce böyle bir televizyon programı olsa bu Ekrem Bey’e faydalı olurdu.

Çünkü Ekrem İmamoğlu küçük bir ilçe dışında kimsenin bildiği bir aday değildi. Büyük isimle küçük isim laf yarışına girdiğinde küçük isim bundan kârlı çıkar. 7 Haziran’a giderken AK Parti’nin gereğinden fazla Selahattin Demirtaş adını diline dolayıp yüzde 10 alacak adayı 13 yapması gibi bir şeydir bu.
AK Parti bu hatayı 24 Haziran’da yapmadı. Meral Akşener âdeta yok sayıldı ve akıllı bir hamleyle oyu düşük kaldı. Strateji işe yaradı. O zaman Başkan Erdoğan, muhatap alsa Meral Akşener hayatında görmeyeceği bir oyu alabilirdi. Bunun ticaretteki örneği Amazon’un vaktizamanında Hint firması Ali Baba’ya cevap vererek onu büyütmesidir. 
31 Mart’tan önce pek kimsenin tanımadığı Ekrem İmamoğlu şimdi hemen herkesin tanıdığı bir aday oldu. İdeal aday diye tanıtılan İmamoğlu ile Binali Bey’in ekrana çıkması iki aday arasındaki farkı ortaya çıkaracaktır. Daha önce de söylemiştim, İmamoğlu kesinlikle yapay bir aday. Dışı cilalı içi boş. Sinirlerine asla hâkim olamıyor.
İki aday ekrana çıktığında Binali Bey’in farkı ortaya çıkacaktır.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
PKK iyice marjinalleşiyor 22 Temmuz 2019 | 3.611 Okunma Yeni bir muhafazakâr anlayış lazım 19 Temmuz 2019 | 4.142 Okunma 15 Temmuz... Millet direndi, demokrasi kazandı... 15 Temmuz 2019 | 2.380 Okunma Siyasi paradigmada gençler 12 Temmuz 2019 | 3.117 Okunma Ali Babacan'ın partisi 10 Temmuz 2019 | 9.133 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar