TBMM çatısı altında “Katil Devlet” diyenler

PKK operasyonlarını mı durduracaklar?

Savcı Mehmet Selim Kiraz, Çağlayan Adliyesi’nde DHKP-C tarafından şehit edildiğinde o teröristleri aklama işini Ahmet Şık yapmıştı. 
Cumhuriyet gazetesinde şehit Savcı Kiraz’ın katillerini ''mecbur kaldıkları için bu cinayeti işlediler'' diyerek aklamaya çalıştılar. İşte bu işi yapan Ahmet Şık cezaevine girdi çıktı. Açık açık savcı katillerini korudu. Bunu da bir gazete eliyle yaptı.
O Ahmet Şık gel zaman git zaman HDP’den milletvekili oldu. Görüş ayrılıkları oldu. Sonra Türkiye İşçi Partisi’ne geçti. Sürekli olarak “Devleti yıkmamız gerek”, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti katildir” gibi ifadeler kullandı. En son yayında da bunu kullandı.

Şimdi bu adam Türkiye Cumhuriyeti’nin bir milletvekili. Devlete katil deyip duruyor. Katil dediği devletin bir milletvekili. Olacak iş değil! Ama diyor. Sokaklarda isyan çağrısı yapıyor. Kimse de ne oluyor demiyor, diyemiyor..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Babacan kendini tüketirken... 14 Haziran 2021 | 3.451 Okunma Aşı olmayanları idam edelim(!) 14 Haziran 2021 | 731 Okunma Senden olanlara bir şey vermezsen neden senden olsunlar! 11 Haziran 2021 | 2.307 Okunma TBMM çatısı altında “Katil Devlet” diyenler 09 Haziran 2021 | 1.929 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu kararlı, aday olacak 07 Haziran 2021 | 1.324 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar