Son beş gündür konuşulanlar

AK Parti yönetiminin son beş gündür sokakların ne konuştuğuna bakmasında fayda var. Bunu gerçekten söylüyorum. Bizler televizyon programı yapan, yazı yazan insanlarız. Halkın nabzını anlarız.Asgari...

AK Parti yönetiminin son beş gündür sokakların ne konuştuğuna bakmasında fayda var. Bunu gerçekten söylüyorum. Bizler televizyon programı yapan, yazı yazan insanlarız. Halkın nabzını anlarız.

Asgari ücreti en az yüzde 40-50 artırın ki sokaklar rahatlasın dedik. AK Parti’nin önde gelen isimleri de bunu programlarda söyledi. Nitekim önce yüzde 50’lik asgari ücret zammı, peşinden doların dizginlemesi psikolojik üstünlüğü AK Parti’ye çevirdi.

Ne var ki yılbaşı ertesi doğalgaza yüzde 25, elektriğe yüzde 50 zam, “Ne oluyor?” dedirtti. Üstelik aylık 150 kilovatsaatin üstündeki kullanıma yüzde 125 zam insanları memnun etmedi.

“Hadi, neyse…” dedi insanlar, “Bari şu emekli maaşlarını bekleyelim.” Pazartesi akşamı memur maaşları tamam ama emekli maaşları oranları pek karşılık bulmadı. Yüzde 30,5 memur zammı gerçekten fena değil. Emeklilere enflasyon farklarıyla beraber en az 5 ila 10 puan arasında zam verilmeliydi.

Her sabah TGRT Haber’de yaptığım “Günaydın Türkiye” programına mesaj atan ve çoğu hükûmeti destekleyen vatandaşlar da moralmen yıkıldılar.

Son beş gün konuşulan iki konu var: Elektrik ve doğalgaza yapılan zam, emekliye yapılan zam... İlki çok, ikincisi az bulundu.

AK Parti tam kanayan yarayı durduruyor. Ama sonra kanama tekrar başlıyor. Tam oldu derken bir yerden açık veriliyor. Bu ikilem hâli, bu sürüncemede kalma pek iyi değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sedef Kabaş hem suç işliyor hem de bilerek toplumu geriyor 24 Ocak 2022 | 135 Okunma Döviz düştükçe motorin ve benzin fiyatları geri alınmalı 21 Ocak 2022 | 1.801 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu aday ki, bu kadar net konuşuyor 19 Ocak 2022 | 1.786 Okunma Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük: ‘’Tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar battı mı?’’ 17 Ocak 2022 | 2.320 Okunma HDP’li Semra Güzel’e tepki gösterememek! 14 Ocak 2022 | 899 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar