Son beş gündür konuşulanlar

AK Parti yönetiminin son beş gündür sokakların ne konuştuğuna bakmasında fayda var. Bunu gerçekten söylüyorum. Bizler televizyon programı yapan, yazı yazan insanlarız. Halkın nabzını anlarız.Asgari...

AK Parti yönetiminin son beş gündür sokakların ne konuştuğuna bakmasında fayda var. Bunu gerçekten söylüyorum. Bizler televizyon programı yapan, yazı yazan insanlarız. Halkın nabzını anlarız.

Asgari ücreti en az yüzde 40-50 artırın ki sokaklar rahatlasın dedik. AK Parti’nin önde gelen isimleri de bunu programlarda söyledi. Nitekim önce yüzde 50’lik asgari ücret zammı, peşinden doların dizginlemesi psikolojik üstünlüğü AK Parti’ye çevirdi.

Ne var ki yılbaşı ertesi doğalgaza yüzde 25, elektriğe yüzde 50 zam, “Ne oluyor?” dedirtti. Üstelik aylık 150 kilovatsaatin üstündeki kullanıma yüzde 125 zam insanları memnun etmedi.

“Hadi, neyse…” dedi insanlar, “Bari şu emekli maaşlarını bekleyelim.” Pazartesi akşamı memur maaşları tamam ama emekli maaşları oranları pek karşılık bulmadı. Yüzde 30,5 memur zammı gerçekten fena değil. Emeklilere enflasyon farklarıyla beraber en az 5 ila 10 puan arasında zam verilmeliydi.

Her sabah TGRT Haber’de yaptığım “Günaydın Türkiye” programına mesaj atan ve çoğu hükûmeti destekleyen vatandaşlar da moralmen yıkıldılar.

Son beş gün konuşulan iki konu var: Elektrik ve doğalgaza yapılan zam, emekliye yapılan zam... İlki çok, ikincisi az bulundu.

AK Parti tam kanayan yarayı durduruyor. Ama sonra kanama tekrar başlıyor. Tam oldu derken bir yerden açık veriliyor. Bu ikilem hâli, bu sürüncemede kalma pek iyi değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NATO gerçekten önem kazandı mı? 30 Eylül 2022 | 934 Okunma PKK’yı bu saatten sonra kimse kurtaramaz 28 Eylül 2022 | 3.405 Okunma Avrupa’nın aşırı sağ ile imtihanı 26 Eylül 2022 | 1.695 Okunma Faiz indirmenin geçen seneden farklı etkileri oluyor 23 Eylül 2022 | 3.404 Okunma Monarşi karşıtlarının gözaltına alınması ve seçimler... 21 Eylül 2022 | 806 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar