Sadece aşısızları suçlamayalım

Covid-19 dünyaya yıkıcı zarar verdi. Sağlık alanında olduğu kadar psikolojik ve ekonomik anlamda da ciddi olumsuz etkileri oldu. Sonra aşı çıktı. Aşılama Covid'i biraz azalttı ama pandemi bitmedi. Tabii...

Covid-19 dünyaya yıkıcı zarar verdi. Sağlık alanında olduğu kadar psikolojik ve ekonomik anlamda da ciddi olumsuz etkileri oldu.

Sonra aşı çıktı. Aşılama Covid'i biraz azalttı ama pandemi bitmedi. Tabii bazıları aşı olmadı. Herkesin kendisine göre sebebi var. Aşı olmayanları da düşman ya da hain olarak lanse etmemek lazım.

Bunları neden söyledim? İzah edeyim. Bizde 1988-89 arası yayınlanan Zorlu İkili diye bir dizi vardı. Dempsey ve Makepeace isimli iki polis karakter vardı. Makepeace’i canlandıran Glynis Barber dün twitterdan bir paylaşımda bulundu. Aşılıların da hâlâ pandeminin bir parçası olduğunu ve vaka artışında etkisi bulunduğunu The Lancet dergisine dayandırarak yazdı.

Ara not: Glynis Barber dizide Dempsey’i canlandıran Micheal Brandon’la evlendi...

Ben de hemen The Lancet’daki makaleyi okudum. Dünyanın en eski ve saygın yayınlarından olan Lancet hacimli...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Millî Güvenliği anlayamayan sözde gazeteci ve sözde aydınlar! 03 Aralık 2021 | 3.017 Okunma Ağlama İsmail ağlama! 01 Aralık 2021 | 7.634 Okunma Halk TV, KRT… Metin Gürcan’ı parlatırken iyiydi 01 Aralık 2021 | 1.875 Okunma İsmail Saymaz paramı ezdin mi? 29 Kasım 2021 | 7.957 Okunma "Ekonomi bitti, battı" diyenler! 26 Kasım 2021 | 5.116 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar