Muhalefettekilerin derdi helalleşme değil intikam!

Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük'ün bugünkü (13.05.2022)''Muhalefettekilerin derdi helalleşme değil intikam!'' başlıklı yazısı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir ara helalleşme çağrısı yaptı. CHP’nin bugüne kadar istediği oyu alamamasında kendilerinin suçu olduğunu kabul etti.

Darbelerle hesaplaşma, başörtü konusunda çıkış yaptı Kemal Bey. Ama CHP’nin bazı kanadı bunu hoş görmedi. Ne demek helalleşme dedi? Hesap soracağız dediler. Devr-i sabık olacağını ima ettiler.

İşte bir Gezi üzerinden gördük ki, muhalefet helalleşme değil intikam istiyor!.. Demokrat asla değiller. AK Parti ve MHP cenahına hesap sorulmasını istiyorlar.

Hükûmet cephesinin bu durumu iyi görmesi lazım. Kabataş olayında dahli olanların tutuklanmasını istiyorlar.

Hükûmeti tek adam ya da otoriterlikle suçlayanların hepsi darağaçlarını kurmuş bile. Kutuplaştırmadan şikâyet edenler kutuplaştırmanın âlâsını yapıyorlar.  Hukuk geldiğinde göreceksiniz diyorlar.

Şu lafı en çok FETÖ’cüler kullanıyor: “Bir gün hukuk size de lazım olacak.”

Sürekli bir korkutma ve intikam isteği var. Tabii kimi neyle suçlayacaklar belli değil.

6’lı masanın ortakları Saadet, Deva, Gelecek Partileri umarım olan biteni görüyordur...  Hesap soracağız naralarına kayıtsız kalmıyorlardır.

Her akşam muhalif kanallarda hükûmet tarafına tam bir küfür ve hakaret var. Hükûmeti ve Erdoğan’ı savunan herkesi hain ilan ediyorlar.

Artık 6-7 Ekim olaylarının katili Demirtaş bile ekranlarda demokrasi savunucusu olarak ilan ediliyor. HDP sanki PKK’nın siyasi kanadı değil de normal bir partiymiş gibi davranıyorlar.

Aylardır, yıllardır demokrasi diyen muhaliflerin asla böyle bir kaygısı olmadığını her gün görüyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hâlâ “Kılıçdaroğlu aday değil” diyen var mı? 23 Mayıs 2022 | 0 Okunma Yabancı düşmanlığı bitmek bilmiyor 20 Mayıs 2022 | 1.556 Okunma Türkiye’de paradigma değişir mi? 18 Mayıs 2022 | 2.258 Okunma NATO ne yapmak istiyor? 16 Mayıs 2022 | 2.011 Okunma Muhalefettekilerin derdi helalleşme değil intikam! 13 Mayıs 2022 | 1.431 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar