Medya böyle yozlaşma görmedi

Geçen hafta medyadaki yozlaşmayla ilgili en net haberlerden biri vardı. Hürriyet'in eski ombudsmanı Faruk Bildirici 9 yıllık çalışma döneminde yaşadıklarının bir kısmını anlatmış...

Ben okurken tüylerim diken diken oldu. Böyle rezalet görmedim, duymadım.
Faruk Bildirici'nin anlattığına göre kendisi Ayşe Arman'ın Antijen Nilüfer isimli kimsenin bilmediği bir modacıyla yaptığı reklam içerikli söyleşiyi etik bulmadığını söylemiş. Gazete yönetimi ise Bildirici'ye, "O modacı Vuslat Doğan'ın da modacısı" demiş. Böyle rezalet var mı? Hürriyet aslında son dönemlerde yoz bir gazete olmuş.
Bildirici, Sahrap Soysal'ın Hürriyet'in ek sayfalarında yaptığı söyleşilerde reklam yaptığını söylemiş ve durumu eleştirmiş. Peki gazete yönetimi ne söylemiş: "Sahrap Hanım Aydın Doğan'ın ablasının kızı, ona karışamayız." Yahu nepotizm Doğan Medya'da kendine vücut bulmuş. Böyle rezillik var mı? Senegal'de, Kırgızistan'da görülecek olaylar bunlar.
Ancak beni en çok şoke eden Osman Müftüoğlu kısmı oldu. Şunu söyleyeyim baştan: Köşelerinden sağlıklı yaşam yazan, ekranlardan anlatanların çoğu palavra sıkar. Hiçbir bilimsel dayanağı yoktur. Osman Müftüoğlu da sağlıklı yaşamdan kendine alan açmış, oradan yürüyen biri. Sağlıktan anladığı kanaatinde değilim. Faruk Bildirici'nin anlattığına göre Osman Müftüoğlu daha önce ton balığının ne kadar sağlıksız olduğunu anlatan iki yazı yazmış. Aa, sonra birden Dardanel reklamlarında oynamaya başlamış Müftüoğlu ve "ton balığının çok faydalı" olduğunu anlatmaya başlamış. Bildirici bunu gazete yönetimine anlatmış. Onların cevabı ise evlere şenlik: "Koskoca profesör yalan mı söyleyecek? Şimdi faydalıdır ton balığı." Bakın şu an bunu yazarken sesli güldüm.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Deprem notları - Bundan sonraki deprem Kuşadası-Midilli hattında mı olacak? 27 Ocak 2020 | 3.451 Okunma Anayasa Mahkemesinin beklettiği bireysel başvurular 24 Ocak 2020 | 2.537 Okunma Yabancı medya mı, istihbarat aparatı mı? 24 Ocak 2020 | 2.967 Okunma Ankesöre takılan hâkim ve savcılar 22 Ocak 2020 | 3.690 Okunma Alevi Sünni çatışmasını kim istiyor? 22 Ocak 2020 | 2.090 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar