Küçük esnaf ölsün mü?

Eğer AB onaylarsa aşılamanın daha çabuk bitmesi konusunda önemli bir adım atılmış olacak.

Dünden beri marketler genelgesi konuşuluyor. 81 il valiliğine gönderilen İçişleri Bakanlığı genelgesi her zaman olduğu gibi muhalefet tarafından gene başka yollara saptırıldı. Ben marketlerle ilgili genelgeyi küçük esnafı korumak için atılmış bir adım olarak görüyorum... Mahalle aralarında küçük bakkallar da var. İnsanlar genelde büyük market zincirlerine gidip alışverişlerini buralardan yapıyorlar.  
Bazı büyük marketlerin içerisinde pizza satanlar bile var. Küçük bakkallar kendilerini ayakta tutacak basit ihtiyaçları satıyorlar. 
Genelgeye göre, marketlerde "zorunlu temel ihtiyaçlar dışındaki ürünlerin" satışına izin verilmeyeceği aktarılıyor.
7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dâhil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek. 
Daha önce getirilen alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve süper marketler dâhil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim.....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP vekili Atatürk’e 'katliamcı' dedi, kimsede çıt yok! 10 Mayıs 2021 | 1.324 Okunma Aykut Erdoğdu, 27 Mayısçılar ve FETÖ’cüler gibi konuşuyor 07 Mayıs 2021 | 828 Okunma AB Çin aşısına onay verecek mi? 05 Mayıs 2021 | 474 Okunma Küçük esnaf ölsün mü? 05 Mayıs 2021 | 1.679 Okunma Bir Fransız solcularına bak bir de bizimkilere 03 Mayıs 2021 | 558 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar