Kolay olmayacak

  Türkiye dış politikada muazzam işler yapıyor. Kıbrıs, Libya, Doğu Akdeniz, Azerbaycan’da gücümüzü test ettik ve gördük. Bunun meyvelerini uzun vadede alacağız.

Türkiye dış politikada muazzam işler yapıyor. Kıbrıs, Libya, Doğu Akdeniz, Azerbaycan’da gücümüzü test ettik ve gördük. Bunun meyvelerini uzun vadede alacağız.

Herkes artık bu coğrafyada Türkiye’siz iş yapılamayacağını anladı. Doğu Akdeniz’de Rumlar gaz arayacak ama biz arayamayacağız öyle mi? Libya’da Fransa olacak ama Türkiye olmayacak öyle mi? Ermenistan’a herkes yardım edecek ama Azerbaycan’a biz yardım edince kabahat olacak öyle mi?
Geçin bunları. Dünyanın en ücra köşesinden ülkeler gelip bu coğrafyada cirit atacak. Türkiye müdahil olunca suç sayılacak. Kanada Azerbaycan’ın Ermenistan’ı hezimete uğratmasının faturasını bize kesiyor. Neymiş İHA’ları, SİHA’ları Azerbaycan’a vermişiz. Bu yüzden motorlarını bize artık satmayacakmış. Yemen’de İran ve Suudi Arabistan vekalet savaşı veriyor ama oraya silah vermeyi kesmiyor.

Yarın bir gün bu coğrafyada işler düzelecek. Libya, Suriye yeniden inşa edilecek. Buraların inşasını hep Türkiye yapacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Nitekim Türkiye’nin hamleleri bazı ülkeleri ciddi biçimde rahatsız ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dış politikada yeni dönem başlamıştır 23 Kasım 2020 | 0 Okunma Covid-19'u ciddiye alın, basit bir hastalık değil bu 20 Kasım 2020 | 0 Okunma Cezalarını fazlasıyla çektiler, Osman Kavala ve Ahmet Altan artık bırakılsın 18 Kasım 2020 | 0 Okunma Türkiye'nin yönü Batı'dır 18 Kasım 2020 | 0 Okunma Yasa dışı bahis ne zaman bitecek? 16 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar