İstihbarat raporu: Kaşıkçı cinayeti bin Selman’ın işi

Bakalım Joe Biden ve ekibi Suudi Arabistan ve bin Selman’a ne fatura çıkaracak...

Başından beri böyle olduğu biliniyordu. Cemal Kaşıkçı İstanbul’daki Suudi Arabistan Büyükelçiliğinde katledilmişti. Amerika’da Başkan Trump olduğu için bu cinayetin bin Selman’a bir faturası olmadı. 
Ancak iktidara Joe Biden gelince işler değişti. Zaten Biden ve ekibi artık bin Selman’ı muhatap almayacaklarını açık açık deklare ettiler. Geçtiğimiz günlerde, ABD Başkanı Biden'ın Suudi Veliaht Prensi Selman ile doğrudan temasını en aza indirmek istediği medyaya yansımıştı. Buna ilişkin en net açıklamayı ise Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki yapmıştı. Psaki, "İşbaşına geldiğimizden bu yana Suudi Arabistan ile ilişkilerimizi yeniden kalibre edeceğimizi söylemiştik” dedi. 
ABD Başkanı.....
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul Sözleşmesi ve HDP’nin kapatılmasının hukuki dayanağı 29 Mart 2021 | 24 Okunma Harp Okullarına girişteki irtica tanımının kaldırılması üzerine... 26 Mart 2021 | 1.754 Okunma Ekonomi, Batı ve Türkiye’nin gelecek konsepti 24 Mart 2021 | 634 Okunma CHP’li belediye başkanının işkence yaptığı gazeteci 22 Mart 2021 | 1.200 Okunma Gara Şehitlerimiz HDP ve Gergerlioğlu için sonun başlangıcı oldu 19 Mart 2021 | 1.266 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar