İsrail’in cinayet şebekesi

MOSSAD uzun zamandır peşinde olduğu nükleer fizikçi Fahrizade’yi öldürdü. İran bu suikasttan öyle şoke oldu ki, verilen bilgilerin hepsi birbiriyle çelişiyor.

İsrail Orta Doğu coğrafyasında güçlü devletlerden biri. Bunu mümkün kılan unsurların başında da MOSSAD geliyor. 

İkinci Dünya Savaşı’ndan beri MOSSAD hedefine koyduğu kim varsa bir şekilde öldürdü ya da yakaladı. Yıllar sonucu İsrail’de böyle bir kültür oluştu. 

İsrail, İran’la kıyaslayınca hareket kabiliyeti daha güçlü bir ülke. Ayrıca daha netice alabilen eylemleri var. Devlet suçu işlese bile yanına kâr kalacağını bildiği için İsrail daha pervasız!.. 

Son 12 yıldır İsrail’in hedefinde hep İranlı bilim insanları ve nükleer fizikçiler vardı. Sistematik bir şekilde bu bilim insanlarının bir kısmı MOSSAD tarafından öldürüldü. 

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Donald Trump’ın seçim sonuçlarını tanımaması 08 Ocak 2021 | 1.094 Okunma Yasa dışı bahsin yabancı istihbarat örgütleriyle ilgisi var mı? 08 Ocak 2021 | 490 Okunma İlker Başbuğ’un bilgi yanlışı 06 Ocak 2021 | 1.310 Okunma Bu ülkede sanki hiç darbe ya da cunta faaliyeti olmadı! 06 Ocak 2021 | 214 Okunma Melih Bulu'nun Boğaziçi'ne atanması devrimdir 04 Ocak 2021 | 3.534 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar