İki FETÖ davası

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük FETÖ davalarını yazdı !

Kamuoyunun gündemi yoğun. Ekonomi, zamlar, enflasyon, kur korumalı TL mevduatı derken bazı konular unutuluyor. Bunlardan biri de FETÖ davaları. 
Önceki aylarda iki kritik FETÖ davası kararları vardı. Birisi FETÖ’cü savcı Osman Şanal davasıydı. 11 Kasım 2021’de Yargıtay FETÖ’cü Şanal hakkında kararını açıkladı. Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ergenekon soruşturmasının Erzincan ayağını yürüten ve dönemin Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'i makamında gözaltına aldıran eski özel yetkili savcı Osman Şanal'a Fetullahçı Terör Örgütü üyeliğinden verilen 11 yıl 3 ay hapis cezasını onadı.


FETÖ irtibatı nedeniyle 16 Temmuz 2016'da gözaltına alınan Şanal, bir hafta sonra meslekten ihraç edilmişti. Yargıtay 3. Ceza Dairesi gerekçeli kararında "Şanal'ın, Erzincan Ergenekon Kumpas Davası olarak bilinen davada İlhan Cihaner'in gözaltına alınmasında örgüt tarafından özellikle seçildiği ve görevlendirildiği, bu soruşturmaya bazı MİT görevlilerinin de dâhil edildiği, Cumhuriyet Savcısının sahip olduğu yetkileri kullanmak sureti ile örgütün amacına hizmet ettiği, savcı olarak görev yaptığı yerlerde örgüt üyeleriyle irtibatlı olduğu ortaya çıkmıştır” denildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ece Erken'in eşi böyle öldürüldü Cundalı cinayetinin perde arkası 28 Ocak 2022 | 7.490 Okunma Sedef Kabaş hem suç işliyor hem de bilerek toplumu geriyor 24 Ocak 2022 | 2.912 Okunma Döviz düştükçe motorin ve benzin fiyatları geri alınmalı 21 Ocak 2022 | 1.863 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu aday ki, bu kadar net konuşuyor 19 Ocak 2022 | 1.795 Okunma Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük: ‘’Tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar battı mı?’’ 17 Ocak 2022 | 2.323 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar