Her dediği yalan çıkan üfürükçü!

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de her türden gazeteci var. Gerçekten haber peşinde koşan da var, masabaşında yalan uyduran da. Dedikleri çıkan da mevcut, hiçbir dediği gerçekleşmeyen de. 

Elbette abartma, palavra haberler de bazen dile getirilir ama bunun bir mantığı olur.
Türkiye'de her yazdığı yalan çıkan, işkembe-i kübradan sallayan biri var. Adı Ahmet Takan. Bu arkadaşı takan var mı bilmiyorum! Son üç dört yılda bu vatandaşın yazdıklarına bir baktım. İnsan gerçekten hayret ediyor. Bir insanın her dediği fos çıkar mı arkadaş? Valla çıkmış.
Geçenlerde Yeniçağ'dan bu arkadaşı kovmuşlar. Kurumun bekası demişler ama belli ki ödedikleri tazminatlar gazetenin belini bükmüş. Tazminatlardan kovduk diyemeyecekleri için beka demişler. Yoksa yazdıkları yüzünden kovulacak olsa elli kere kovulurdu. Bakın bu vatandaşın son üç dört yılda yazdığı palavralardan bazılarını sizler için derledim:
29 Ağustos 2015'te "Saray Kulisleri'nde 1 Kasım öncesi PKK'nın Kandil çetesinden çok önemli bir ismin Türkiye'ye teslim edileceği konuşuluyor" diye yazmış. Tabii böyle bir şey olmadı ama sallamak serbest. Nasıl olsa muhaliflere ne versen kabul eder.
30 Kasım 2016'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Binali Yıldırım'dan pişman olduğunu köşesine taşımış. Herhâlde en okkalı yalanı buydu. Ziyanı yok, muhalifler bu palavrayı da sindirdiler.
23 Şubat 2017'de "Sayın Devlet Bahçeli'nin 'Türk Milliyetçileri Hayır Diyor Platformu'nun Ankara'da düzenlediği toplantının kasetlerini izliyormuş. Bahçeli'nin önüne getirilen kasetlerde tek gerçek var. Ve bu gerçek 16 Nisan referandum sandığında bir kez daha tescillenecek" buyurmuş. 16 Nisan'da sistem değişti, MHP'nin de desteğiyle "evet" sandıktan çıktı.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Toplumu kim geriyor? 18 Ocak 2021 | 1.815 Okunma Konda’nın anketi bize ne anlatıyor? 18 Ocak 2021 | 1.800 Okunma FETÖ’de mülkiyet meselesi 15 Ocak 2021 | 1.880 Okunma FETÖ bitmiş değil, tehlikenin farkında olun! 13 Ocak 2021 | 3.418 Okunma Sosyal medyada ifade özgürlüğü 11 Ocak 2021 | 1.175 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum