Futboldaki şike kumpasçıları hesap vermeyecek mi?

3 Temmuz 2011’deki şike adıyla açılan dava etkisini hâlâ sürdürüyor. Aradan tam 8 sene geçti. FETÖ’cü savcı, hâkim ve polislerin derdi Aziz Yıldırım’ı içeri atmak ve Fenerbahçe’ye diz çöktürmekti.

Taraftarın büyük desteği ile bu kumpas FETÖ’nün elinde patladı. 
Bu operasyonu yapan FETÖ’cüler suçu Başkan Erdoğan’a atıp aradan sıyrılacaklarını düşündüler. Aziz Yıldırım’ın büyük direnişi ve sağlam durması da FETÖ’cüleri hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü onlar aynen Ergenekon ve Balyoz’da olduğu gibi taraftar bir iki bağırır çağırır, sonra susar oturur sandılar. Ama öyle olmadı. Ayrıca 3 Temmuz kumpasıyla bütün taraftarlar birbirlerine düşman edildi.
17/25 Aralık olduktan sonra FETÖ’nün bütün pislikleri ortaya döküldü. 15 Temmuz’dan sonra artık terör örgütü olduğu netleşti. Geçmişte kumpas davaları yapan savcı ve hâkimlere de soruşturma açıldı. Aynı şekilde şikeyi yapan FETÖ’cü polislerin çoğu cezaevinde çürüyor. Yargıtay 9. Ceza Dairesi şike kumpasını onayan eski Yargıtay üyesi Mesut Kundakçı'ya FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezası verdi. 
Terörist başı Fetullah Gülen'in avukatlarından Orhan Erdemli de yaptığı açıklamada, “FETÖ'nün yargı ve emniyetteki üyelerinin kumpasıyla Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer yöneticilere operasyon yapıldı” demişti. Kumpasın savcısı Mehmet Ekinci ise tutuklandı. Yani her şey açık. Şike kumpasını kuran emniyet ve yargıdaki FETÖ’cüler hesap veriyorlar. 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
PKK iyice marjinalleşiyor 22 Temmuz 2019 | 3.468 Okunma Yeni bir muhafazakâr anlayış lazım 19 Temmuz 2019 | 4.137 Okunma 15 Temmuz... Millet direndi, demokrasi kazandı... 15 Temmuz 2019 | 2.380 Okunma Siyasi paradigmada gençler 12 Temmuz 2019 | 3.116 Okunma Ali Babacan'ın partisi 10 Temmuz 2019 | 9.132 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar