Futbol siyasete alet edilir mi?

Önceki haftalarda Beşiktaş Kulübü’nün mali kongresi vardı. Şimdiki Başkan Ahmet Nur Çebi eski Başkan Fikret Orman dönemine dair araştırma yaptırdı. İş artık mahkemelik. Haklı haksız...

Önceki haftalarda Beşiktaş Kulübü’nün mali kongresi vardı. Şimdiki Başkan Ahmet Nur Çebi eski Başkan Fikret Orman dönemine dair araştırma yaptırdı. İş artık mahkemelik. Haklı haksız mahkemede ortaya çıkar.

Ancak mali genel kurulun yapıldığı hafta bazı tuhaflıklar yaşandı. O tuhaflıklardan bir tanesini Duhuliye.com’da gördüm. 29 Aralık 2021’de özel haber olarak verilmiş. Aynen aktarıyorum:

“Fikret Orman yönetiminin ibra edilmediği ve mevcut yönetimin de zaman zaman oldukça agresifleştiği kongrenin ardından gözler, Ahmet Nur Çebi yönetimini de ibra etmeyen az sayıda genel kurul üyesine çevrildi.
Çebi yönetimini ibra etmeyen üyelerden biri de, Beşiktaş tribününün emektarı, yıllardır tribünde davulu ve 'Sarı' lakabıyla ünlenen Emrah Ertutan'dı. Beşiktaş semtinde hemen herkesin tanıdığı Ertutan, Sarıyer Belediyesi'nde çalışarak hayatını sürdürüyor.
Çebi yönetimini ibra etmeme yönünde oy kullanan Ertutan, mesaisine başladığında büyük bir sürprizle karşılaştı. Ertutan'ın çalıştığı Sarıyer Belediyesi'ndeki amiri, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun sosyal medyadan eski bir yayında Ertutan'ın yaptığı yorumun ekran fotoğrafını gösterdi.

Söz konusu canlı yayında Mahmutyazıcıoğlu, Çebi yönetimi ile her yerde canlı yayına çıkabileceğini söylemiş, Ertutan da bu açıklamaya karşılık ‘Onlar canlı yayına çıkamazlar’ yorumunu yapmıştı. Ertutan'ın yorumunu Sarıyer Belediye başkanına gönderen ise İBB Meclis Üyesi, Beşiktaş Yöneticisi Umut Şenol'du. Şenol, Ertutan'ın yönetimi mali kongrede de ibra etmediğini söyleyerek Sarıyer Belediye Başkanı'nı aradı, Ertutan'a işiyle gözdağı vermek istedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sedef Kabaş hem suç işliyor hem de bilerek toplumu geriyor 24 Ocak 2022 | 2.894 Okunma Döviz düştükçe motorin ve benzin fiyatları geri alınmalı 21 Ocak 2022 | 1.861 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu aday ki, bu kadar net konuşuyor 19 Ocak 2022 | 1.789 Okunma Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük: ‘’Tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar battı mı?’’ 17 Ocak 2022 | 2.321 Okunma HDP’li Semra Güzel’e tepki gösterememek! 14 Ocak 2022 | 899 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar