Futbol siyasete alet edilir mi?

Önceki haftalarda Beşiktaş Kulübü’nün mali kongresi vardı. Şimdiki Başkan Ahmet Nur Çebi eski Başkan Fikret Orman dönemine dair araştırma yaptırdı. İş artık mahkemelik. Haklı haksız...

Önceki haftalarda Beşiktaş Kulübü’nün mali kongresi vardı. Şimdiki Başkan Ahmet Nur Çebi eski Başkan Fikret Orman dönemine dair araştırma yaptırdı. İş artık mahkemelik. Haklı haksız mahkemede ortaya çıkar.

Ancak mali genel kurulun yapıldığı hafta bazı tuhaflıklar yaşandı. O tuhaflıklardan bir tanesini Duhuliye.com’da gördüm. 29 Aralık 2021’de özel haber olarak verilmiş. Aynen aktarıyorum:

“Fikret Orman yönetiminin ibra edilmediği ve mevcut yönetimin de zaman zaman oldukça agresifleştiği kongrenin ardından gözler, Ahmet Nur Çebi yönetimini de ibra etmeyen az sayıda genel kurul üyesine çevrildi.
Çebi yönetimini ibra etmeyen üyelerden biri de, Beşiktaş tribününün emektarı, yıllardır tribünde davulu ve 'Sarı' lakabıyla ünlenen Emrah Ertutan'dı. Beşiktaş semtinde hemen herkesin tanıdığı Ertutan, Sarıyer Belediyesi'nde çalışarak hayatını sürdürüyor.
Çebi yönetimini ibra etmeme yönünde oy kullanan Ertutan, mesaisine başladığında büyük bir sürprizle karşılaştı. Ertutan'ın çalıştığı Sarıyer Belediyesi'ndeki amiri, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun sosyal medyadan eski bir yayında Ertutan'ın yaptığı yorumun ekran fotoğrafını gösterdi.

Söz konusu canlı yayında Mahmutyazıcıoğlu, Çebi yönetimi ile her yerde canlı yayına çıkabileceğini söylemiş, Ertutan da bu açıklamaya karşılık ‘Onlar canlı yayına çıkamazlar’ yorumunu yapmıştı. Ertutan'ın yorumunu Sarıyer Belediye başkanına gönderen ise İBB Meclis Üyesi, Beşiktaş Yöneticisi Umut Şenol'du. Şenol, Ertutan'ın yönetimi mali kongrede de ibra etmediğini söyleyerek Sarıyer Belediye Başkanı'nı aradı, Ertutan'a işiyle gözdağı vermek istedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NATO gerçekten önem kazandı mı? 30 Eylül 2022 | 925 Okunma PKK’yı bu saatten sonra kimse kurtaramaz 28 Eylül 2022 | 3.397 Okunma Avrupa’nın aşırı sağ ile imtihanı 26 Eylül 2022 | 1.693 Okunma Faiz indirmenin geçen seneden farklı etkileri oluyor 23 Eylül 2022 | 3.401 Okunma Monarşi karşıtlarının gözaltına alınması ve seçimler... 21 Eylül 2022 | 806 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar