Darbeci Korgeneral Metin İyidil’i kim koruyor?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Muhabere ve Muhabere Eğitim Destek Komutanı olan Metin İyidil 15 Temmuz darbe girişiminin önemli isimlerinden biriydi. Hangi askerle konuşsanız ya da 15 Temmuz’a kafa yormuş isimle dertleşseniz Metin İyidil’in darbenin içinde olduğunu size hemen söylerler.

Ancak herkesin gözünden kaçan bir olay var. Metin İyidil darbeden sonra tutuklanmadı. Birkaç savcı ve hâkim nedense(!) buna gerek görmediler. Sonra devreye birileri girdi ve Metin İyidil öyle tutuklandı. Demek ki İyidil 15 Temmuz’un ardından da yargı içindeki birileri tarafından ciddi ciddi korunmuş.
Metin İyidil, yakalandı ve tutuklandı. Olması gerektiği gibi ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı. Bakın altını çiziyorum müebbet değil, ağırlaştırılmış müebbet aldı. Gerekçesi de, "anayasal düzeni ihlale teşebbüs" suçuydu. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 20. Ceza Dairesi tarafından üç gün önce bozuldu.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hilmi Özkök’e haksızlık yapmayın 19 Şubat 2020 | 922 Okunma Hani İBB’de ihaleler şeffaf olacaktı! 19 Şubat 2020 | 726 Okunma Gezi iddianamesi ve Yiğit Ekmekçi'ye yapılan haksız suçlama 17 Şubat 2020 | 363 Okunma Kusursuz bir iddianameye örnek: 7 Şubat olayı 17 Şubat 2020 | 610 Okunma FETÖ’nün siyasi ayağı, RAND Raporu, darbe imaları... 14 Şubat 2020 | 3.779 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum