Cumhurbaşkanlığı yarışı sayın Erdoğan’la sayın Kılıçdaroğlu arasında olacak

Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük'ün bugünkü (01.07.2022)''Cumhurbaşkanlığı yarışı sayın Erdoğan’la sayın Kılıçdaroğlu arasında olacak'' başlıklı yazısı.

Tabii ki burası Türkiye. Son anda her şey değişebilir ama şu anki durum bu. 2023 Mayıs ya da Haziran'ında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Kılıçdaroğlu arasında geçecek...
Kemal Kılıçdaroğlu artık Millet İttifakı’nın adayı gibi. Bütün konuşmaları, ifadeleri, sözleri o yönde. 3 Temmuz’da toplanacak Millet İttifakı’ndaki diğer partiler de Kılıçdaroğlu’na ses etmeyeceklerdir...

Cumhurbaşkanı Erdoğan zaten aday. Kılıçdaroğlu bu saatten sonra dönemez de. Çünkü kendi açısından önemli gördüğü açıklamalar yapıyor. Tekil şahıs konuşmaya devam ediyor. "İktidara gelince şunları şunları yapacağız” diyor.
En sert açıklamalar da Kemal Bey'den geliyor. Türk Ocağı’na da gidiyor, esnafı da ziyaret ediyor. Muhalifler arasında heyecan bir tek ondan geliyor.

Ama bazı ortakları Kemal Bey'in kazanamayacağını düşünüyor. Özellikle İyi Parti böyle düşünüyor. Bu saatten sonra Kemal Bey'i engelleyeceklerini düşünmüyorum. Her muhalif lider 2023 seçim sonuçlarının belli olduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zaten kaybedeceğini düşünüyor.
 
Açıklamalarında böyle diyorlar. İş pratiğe geldiğinde değişebileceğini biliyorlar. Bakın Madrid’de NATO görüşmesi yapıldı. Sayın Erdoğan’ın ne kadar etkili olduğu görüldü. Dünya medyasında Türkiye hakkında çıkan olumlu yazılar ortada.
Bazı muhalifler bile "Sayın Erdoğan dışında ülkeyi yönetecek kişi yok" diyor. Siz bakmayın, hepsi içlerinden Erdoğan’ı övüyor. Batı’ya karşı dik duruşu hoşlarına gidiyor.
 
Muhalefetin önündeki en büyük engel bu. Ekonomide sıkıntı olduğu muhakkak. Öneri getiren, somut adımlar atan sadece hükûmet. Muhalefet cephesi ancak eleştiri getiriyor. Umut veremiyor. Sorun tam da bu.
Bakalım Kemal Kılıçdaroğlu somut politikalar geliştirecek mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD’de derin devlet kavgası 10 Ağustos 2022 | 1.273 Okunma Batılı ülkeler Türkiye’nin Rusya ile iş birliğinden endişeliyse 08 Ağustos 2022 | 1.281 Okunma Üçüncü Dünya Savaşı çıkar mı? 05 Ağustos 2022 | 1.018 Okunma Yargı Erdoğan’ın elinde diyenler online mı? 03 Ağustos 2022 | 1.650 Okunma Fındık fiyatı ve ekonominin genel görünümü 01 Ağustos 2022 | 2.885 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar