Cem Yılmaz’ın gösterisi

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük (03 Ocak 2022 )yazısında Cem Yılmaz'ın yılbaşıyla birlikte Netflix'te yayınlanan gösterisini yorumladı

Yeni yıla girerken ben de Netflix’te Cem Yılmaz’ın gösterisini izledim. Öncekilere göre daha kısa. Cem Yılmaz’ın güldürmediği kimse çok azdır.


Son yıllarda siyasi tavrını açıkça belli etmesi, bunu da göze sokarak yapması çoğu muhafazakâr dindar milliyetçi kitleyi etkiledi.


Karakomikler serisi ve son gösterimdeki şovu aslında iyi işler. Türkiye’de biraz nitelikli iş yapınca, -mesela iyi tiyatro oyunu, iyi kitap, iyi film- izleyici, okuyucu az ilgi gösterir. Kaliteli işler pek ödüllendiriliyor diyemeyiz bu topraklarda.


Aslında Yılmaz’ın son işleri nitelikli. Gösterisindeki LGBT ve kendi milletiyle yurt dışı tatilinde karşılaşanları alaya aldığı sahneler iyi. Muhtemelen böyle işler yapınca Cem Yılmaz daha az izlenecek ama en azından nitelikli iş yapmış oluyor.


Sosyal medyada ona buna laf yetiştirince olmuyor işte. Elbette onun da fikri var ama troller gibi sarakaya alayım derseniz olmuyor. Siyasi iktidarı çok iyi bir filmle eleştirebilirsiniz. Çok iyi bir romanla, tiyatroyla bunu yapabilirsiniz. Sosyal medyada zamlarla, faizlerle Şahan gibi üçüncü sınıf espri yaparsan alay konusu olursun.

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ece Erken'in eşi böyle öldürüldü Cundalı cinayetinin perde arkası 28 Ocak 2022 | 7.324 Okunma Sedef Kabaş hem suç işliyor hem de bilerek toplumu geriyor 24 Ocak 2022 | 2.911 Okunma Döviz düştükçe motorin ve benzin fiyatları geri alınmalı 21 Ocak 2022 | 1.863 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu aday ki, bu kadar net konuşuyor 19 Ocak 2022 | 1.795 Okunma Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük: ‘’Tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar battı mı?’’ 17 Ocak 2022 | 2.322 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar