Bolu Belediye Başkanı'nın kararları yargıdan döner, çünkü...

İki gün önce sosyal medyada gördüm. Bolu’nun CHP’li belediye başkanı Tanju Özcan şehirdeki göçmenlerin su ve katı atık bedellerini 10 kat artıracağını söyledi. Buna cevap da CHP Genel...

İki gün önce sosyal medyada gördüm. Bolu’nun CHP’li belediye başkanı Tanju Özcan şehirdeki göçmenlerin su ve katı atık bedellerini 10 kat artıracağını söyledi.
Buna cevap da CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’dan geldi ve şöyle dedi: “Su gibi temel bir yaşam hakkının bırakınız engellenmesi, bu konunun tartışmaya açılması dahi, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır."
Tanju Bey partisinden tepki gelse bile dediklerinin arkasında olduğunu söyledi. Bir kere Tanju Özcan bu dediklerini yapamaz. Yapmak istese de mahkemeden döner. Hatırlarsanız Trump 2017’de vizesi olduğu hâlde, Yemen, Irak, Somali gibi yerlerden gelen vatandaşları ABD’ye almıyordu. Ama bu karar Yüksek Yargı’dan döndü. Çünkü temel hak ve özgürlükler konusunda kimse geriye dönük karar alamaz.
Tanju Özcan temel yaşam hakkı olan su gibi konularda farklı muamele yapamaz. Yapsa bile yargıdan döner.
Ama burada daha acı olan şey Türkiye’de bazı insanların buna destek...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hissizleşme dönemi 06 Eylül 2021 | 299 Okunma Yüksek enflasyon ve marketlerin pahalılığı 06 Eylül 2021 | 3.342 Okunma Kadın dernekleri, kadın hakları savunucuları nerede? 03 Eylül 2021 | 1.779 Okunma En zor zamanda biz vardık, siz kimsiniz? 01 Eylül 2021 | 2.343 Okunma 2017’de DEAŞ’ı Suriye’den çıkarıp Afganistan’a kim götürmüştü? 30 Ağustos 2021 | 2.759 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar