Batılı ülkeler Türkiye’nin Rusya ile iş birliğinden endişeliyse

Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük'ün bugünkü (08.08.2022)''Batılı ülkeler Türkiye’nin Rusya ile iş birliğinden endişeliyse'' başlıklı yazısı.

Dün Financial Times gazetesinde bir haber yer aldı. Habere göre Batılı başkentler Ankara ile Moskova arasında gittikçe derinleşen ekonomik iş birliğinden endişe duymaya başlamış ve Rusya'nın yaptırımlardan kaçınmasına yardımcı olması hâlinde Türkiye'nin cezalandırıcı önlemlerle karşı karşıya kalabileceği belirtilmiş. (Euronews)

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali haksız. Zaten Batı da Rusya’ya ağır yaptırımlar uyguluyor. Ukrayna ise başta aldığı silahları artık alamadığını söylüyor. Batı’yı eleştiriyor.

Türkiye hem Batı hem de Rusya ile konuşan nadir ülkelerden biri. Türkiye olmasa bazı ülkeler kelimenin gerçek manasıyla aç kalkacaktı. Tahıl koridorunda elde edilen başarı bunun göstergesi. Batı’nın Financial Times’da çıkan yazı gibi bu iş birliğinden rahatsız olacağı yerde mutlu olması lazım. Ya Türkiye araya girip tahıl koridoru açılmasa ne olacaktı? Avrupa kendi yapamıyor, Türkiye yapıyor. Teşekkür etmesi gerekirken bir de eleştiriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Faiz indirmenin geçen seneden farklı etkileri oluyor 23 Eylül 2022 | 3.361 Okunma Monarşi karşıtlarının gözaltına alınması ve seçimler... 21 Eylül 2022 | 800 Okunma Şanghay Beşlisi, NATO Bloku, etkin dış politika... 19 Eylül 2022 | 902 Okunma En azından Kemal Kılıçdaroğlu net biri 16 Eylül 2022 | 1.776 Okunma Yeni konut projesi ve ekonomi 14 Eylül 2022 | 1.376 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar