AYM üyesi Engin Yıldırım istifa etmek için ne bekliyor?

Kendisini düzeltmesi gereken birileri varsa bu ülkede önce yüksek yargı kendine bakacak. Darbe çağrısı yapan Engin Yıldırım’ın istifasını isteyerek bu işe başlayabilirler. Bakalım sayın Zühtü Arslan ve arkadaşları nasıl bir tavır alacak...

AYM üyesi Engin Yıldırım salı akşamı Anayasa Mahkemesi’nin ışıkları açık, diyerek açık açık darbe çağrısı yaptı. Askerî vesayet dönemlerinde Genelkurmay’ın ışığı yanıyorsa bu askerî darbe işareti demekti. 

Bunu bile bile Engin Yıldırım ışıklar sembolü üzerinden “Yeni vesayet biziz" dedi. Türkiye’de seçilmişlerin üzerinde her zaman bir vesayet odağı olmuştu. Bu eskiden askerdi. Sonra FETÖ oldu. Şimdi de AYM üyesi Engin Yıldırım ve onun üzerinden birileri Demokles’in kılıcı gibi siyasetin üzerinde duruyorlar.

Başkan Erdoğan, Engin Yıldırım’ın “ışıklar yanıyor” tweetiyle ilgili şöyle dedi: “Talihsiz bir paylaşımdır, keşke yapmasaydı, ona düşmezdi. Kendisi çok istiyorsa gidip siyasete girsin. Bireysel bir paylaşım olarak düşünülemez. AYM Başkanı ve üyeleri aynı fikirde değilse gereğini yapmalı. Kendisi çok istiyorsa gidip siyasete girsin.

Erdoğan’ın, “Bireysel bir paylaşım olarak düşünülemez” demesi son derecek önemli. Eğer öyleyse, yani bireyselse AYM Başkanı ve diğer üyeler gereğini yapmalı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Büyük güç rekabetinde artık Türkiye de var 26 Ekim 2020 | 2.449 Okunma İyi Parti’de tuhaflıklar ve Özdağ’a sorular 23 Ekim 2020 | 2.636 Okunma FETÖ’nün Danimarka İmamı Nail Ad’ın belgesi 21 Ekim 2020 | 2.233 Okunma Ercüment Ovalı’nın aşısı ne oldu? 19 Ekim 2020 | 2.863 Okunma Twitter ve Facebook bile siyasi konularda tarafsız değildir 19 Ekim 2020 | 857 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum