Aslı Baş cinayetinde FETÖ eli

Türkiye'de belirli konularda ikiyüzlülük var. Bu ikiyüzlülüğün olduğu yerlerin başında da medya geliyor. Kadın cinayetleri, kadına şiddet sorununun çözümü konusunda toplumda bir mutabakat var.

Emine Bulut'un öldürülmesinden sonra hemen herkes daha da kenetlendi. Ancak iş "benim mahallemin kadını", "senin mahallenin kadını" ayrımına dönüşünce meselenin kadın cinayetleri olmadığı anlaşıldı.
Bu ülkede genç bir kızın sırtında sopa kıran adam hâlâ ekranlarda, gazete köşelerinde ahkâm kesiyor. Bu konuda kaç tane yazı yazdım, ekranlarda söyledim unuttum bile. Bazı kadın yazarların niye samimi olmadığını anlamış olduk. Hadi o gazeteciyi geçtim, 2010 yılında genç bir kadın intihar süsü verilerek vahim bir cinayete kurban gitti. Adı Aslı Baş'tı.
Aslı Baş cinayeti konusunu medyada en yakından takip eden ve bu meseleyi gündemde tutan iki kişiden biriyim. Son 5 yılda birçok yazı yazdım Aslı Baş hakkında. Benimle beraber meseleyi gündemde tutanlardan biri de Akşam gazetesinin başarılı muhabiri Ercan Öztürk. Sağ olsun son 5 yılda bu konuda en etkili haberleri o yaptı. Ercan ve benim dışımda zaten başkası meseleye girmedi.
Peki, Aslı Baş cinayeti neydi? Hatırlayalım. 2003 yılında "Miss Model Of The World" (Mankenler Kraliçesi) birincisi olan Aslı Baş, 21 Temmuz 2010 gecesi saat 02.30 sıralarında, erkek arkadaşı turizmci Ahmet Bayer’in Bodrum Yalıkavak’taki Clup Flipper Tatil Köyü içindeki villasının terasından düşerek hayatını yitirdi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
MİT tırları olayı ve Edward Snowden’ın ABD’deki durumu 20 Eylül 2019 | 3.303 Okunma Yüksek Yargı, FETÖ şirketleri ve içerideki FETÖ’cüler 18 Eylül 2019 | 7.639 Okunma Jeffrey Epstein, Ehud Barak, MOSSAD ve tuhaf bağlantılar 16 Eylül 2019 | 3.443 Okunma Bu coğrafyada Türkiyesiz hiçbir şey olmaz 13 Eylül 2019 | 2.887 Okunma Türk Hava Kurumu borçlarını yapılandırıyor 11 Eylül 2019 | 2.432 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar