Aslı Baş cinayetinde FETÖ eli

Türkiye'de belirli konularda ikiyüzlülük var. Bu ikiyüzlülüğün olduğu yerlerin başında da medya geliyor. Kadın cinayetleri, kadına şiddet sorununun çözümü konusunda toplumda bir mutabakat var.

Emine Bulut'un öldürülmesinden sonra hemen herkes daha da kenetlendi. Ancak iş "benim mahallemin kadını", "senin mahallenin kadını" ayrımına dönüşünce meselenin kadın cinayetleri olmadığı anlaşıldı.
Bu ülkede genç bir kızın sırtında sopa kıran adam hâlâ ekranlarda, gazete köşelerinde ahkâm kesiyor. Bu konuda kaç tane yazı yazdım, ekranlarda söyledim unuttum bile. Bazı kadın yazarların niye samimi olmadığını anlamış olduk. Hadi o gazeteciyi geçtim, 2010 yılında genç bir kadın intihar süsü verilerek vahim bir cinayete kurban gitti. Adı Aslı Baş'tı.
Aslı Baş cinayeti konusunu medyada en yakından takip eden ve bu meseleyi gündemde tutan iki kişiden biriyim. Son 5 yılda birçok yazı yazdım Aslı Baş hakkında. Benimle beraber meseleyi gündemde tutanlardan biri de Akşam gazetesinin başarılı muhabiri Ercan Öztürk. Sağ olsun son 5 yılda bu konuda en etkili haberleri o yaptı. Ercan ve benim dışımda zaten başkası meseleye girmedi.
Peki, Aslı Baş cinayeti neydi? Hatırlayalım. 2003 yılında "Miss Model Of The World" (Mankenler Kraliçesi) birincisi olan Aslı Baş, 21 Temmuz 2010 gecesi saat 02.30 sıralarında, erkek arkadaşı turizmci Ahmet Bayer’in Bodrum Yalıkavak’taki Clup Flipper Tatil Köyü içindeki villasının terasından düşerek hayatını yitirdi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sosyal medyada düzen ve Alex Jones 03 Temmuz 2020 | 2.593 Okunma Nejat Daş, Çetin Gören ve cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu... 01 Temmuz 2020 | 3.051 Okunma Abdülkadir Selvi’ye göre Başkan Erdoğan bu hafta da kabineyi değiştiriyor(!) 29 Haziran 2020 | 5.594 Okunma Yurt dışındaki FETÖ’cüler WASP Network’deki gibi davranırlar mı? 26 Haziran 2020 | 2.235 Okunma Alkışlıyorum 26 Haziran 2020 | 3.372 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar