Amiraller battı!..

TSK’da şu an üç grup var: 1. Milliyetçi-muhafazakâr subaylar 2. Ulusalcı-solcu subaylar 3. Atatürkçü gözüken FETÖ kalıntıları...

Bizim çocukluğumuzda bir oyun vardı. Mahallede çocuklar oturur hep beraber bu oyunu oynardık. O oyunun adı “Amiral Battı” idi... İşte dün Türkiye’de yaşanan olay tam anlamıyla bana bu oyunu hatırlattı. 103 emekli amiral birden anayasal haddini aşarak sivil hükûmete resmen muhtıra verdiler. Yasaları çiğnediler. 
Dahası çok sayıda emekli general ve subay da bu anayasa ihlaline destek verdi. Dün bu haddini bilmeyen amiraller karşısında birçok kişi dik durdu ama tartışmasız en kuvvetli duruş MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye aitti. Aynen Devlet Bey’in dediği gibi bu amirallerin rütbeleri derhâl sökülmelidir. Er rütbesine indirilmeleri gerekir. Emekli maaşları iptal edilmeli ve özlük hakları ellerinden alınmalıdır.


Bu amirallerle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Kesinlikle gözaltı yapılmalıdır. Bu amiraller yargılanmalıdır. Kimlerle nasıl bağlantısı var hepsi ortaya çıkmalıdır. 
103 emekli amiralin hepsi lüks lojmanlarda devletin parasıyla...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amiraller muhtırası basit bir mesele olarak görülmemeli 14 Nisan 2021 | 388 Okunma Fatih Portakal sen mesleği bırakmamış mıydın? 12 Nisan 2021 | 4.990 Okunma Ulusalcı cephede değişen bir şey yok 12 Nisan 2021 | 574 Okunma Halk TV yandaşlıkta sınır tanımıyor 12 Nisan 2021 | 831 Okunma 104’lükler cuntası ve darbeci zihniyet 09 Nisan 2021 | 1.170 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar