ABD’de derin devlet kavgası

Evvelsi gün Amerika’nın Florida eyaletinde ilginç bir olay oldu. Bir önceki ABD Başkanı Donald Trump’ın Mar-a-Lago bölgesindeki evine FBI baskın yaptı. Haiti’de, Devlet Başkanı yatağında eşiyle...

Evvelsi gün Amerika’nın Florida eyaletinde ilginç bir olay oldu. Bir önceki ABD Başkanı Donald Trump’ın Mar-a-Lago bölgesindeki evine FBI baskın yaptı.
Haiti’de, Devlet Başkanı yatağında eşiyle öldürüldü. Üçüncü dünya ülkelerinde devlet başkanlarının evleri saçma gerekçelerle aranıyor. Trump’ın dediği gibi böyle olaylar demokrasilerde olmaz. Haydut devletlerde olur.
İlk kez Amerika’da başkanlık yapmış birinin evi arandı. Özel kasası açıldı. Gerekçe 6 Ocak 2021 baskınıyla bağlantılı belgelerin olması. ABD’de medya, ağırlık olarak Demokratlar ve solcuların elinde. Trump’ı pandemi zamanında ekonomi kötü diye eleştirenler Biden’a tek kelime etmiyor. Ediyormuş gibi yapıyor.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Avrupa’nın aşırı sağ ile imtihanı 26 Eylül 2022 | 1.137 Okunma Faiz indirmenin geçen seneden farklı etkileri oluyor 23 Eylül 2022 | 3.379 Okunma Monarşi karşıtlarının gözaltına alınması ve seçimler... 21 Eylül 2022 | 804 Okunma Şanghay Beşlisi, NATO Bloku, etkin dış politika... 19 Eylül 2022 | 904 Okunma En azından Kemal Kılıçdaroğlu net biri 16 Eylül 2022 | 1.776 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar