Vatandaşın önemsizi olur mu?

TV’de bir profesör “Demet Akalın Türkiye’nin önemli bir sanatçısıdır, önemli bir vatandaşıdır” buyurmuş. Önemli vatandaşlık dünyanın en saçma lafı. Önemli vatandaş ne demek?! Önemsiz vatandaş mı olur?

Devletin vatandaşlarına önem sıralamasına göre muamele ettiği bir devlet olabilir mi? Bunu koskoca bir profesörün söylemesi dramdır!

Önemli vatandaş, önemsiz vatandaş diye bir saçmalık yok ama görünen o ki profesör ve profesörcük diye bir gerçek var!

Önemli sanatçılığa gelince… Demet Hanım kendi alanında son derece başarılı bir şarkıcı. İtirazım yok lakin Demet Akalın’a “önemli sanatçı” dersek Ferhan Şensoy’a, Neşet Ertaş’a, Zeki Müren’e, Genco Erkal’a ne diyeceğiz?

Hiç tanımam ama aklı selim bir insansa Demet Akalın’ın kendisinin de “önemli sanatçı” olarak takdim edilmesine itiraz edeceğini düşünüyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ercüment Hoca hatalı ama... 19 Nisan 2020 | 1.451 Okunma 'Önümüzdeki 1-2 hafta' diye bir şey yok, dağılalım! 17 Nisan 2020 | 3.041 Okunma Slogan atarak, reklam yaparak 'Seninleyiz Türkiye' olunmuyor! 16 Nisan 2020 | 3.048 Okunma Esas felaket cuma değil pazartesi yaşandı! 15 Nisan 2020 | 4.133 Okunma Yok öyle bir vatanseverlik, milliyetçilik! 11 Nisan 2020 | 3.687 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar