Vatandaşın önemsizi olur mu?

TV’de bir profesör “Demet Akalın Türkiye’nin önemli bir sanatçısıdır, önemli bir vatandaşıdır” buyurmuş. Önemli vatandaşlık dünyanın en saçma lafı. Önemli vatandaş ne demek?! Önemsiz vatandaş mı olur?

Devletin vatandaşlarına önem sıralamasına göre muamele ettiği bir devlet olabilir mi? Bunu koskoca bir profesörün söylemesi dramdır!

Önemli vatandaş, önemsiz vatandaş diye bir saçmalık yok ama görünen o ki profesör ve profesörcük diye bir gerçek var!

Önemli sanatçılığa gelince… Demet Hanım kendi alanında son derece başarılı bir şarkıcı. İtirazım yok lakin Demet Akalın’a “önemli sanatçı” dersek Ferhan Şensoy’a, Neşet Ertaş’a, Zeki Müren’e, Genco Erkal’a ne diyeceğiz?

Hiç tanımam ama aklı selim bir insansa Demet Akalın’ın kendisinin de “önemli sanatçı” olarak takdim edilmesine itiraz edeceğini düşünüyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ahmet Bey, Ali Bey ve Abdullah Bey konuşurken... 20 Şubat 2020 | 828 Okunma Bir davanın sonuna geldik 19 Şubat 2020 | 255 Okunma İstatistikler ortada: Evlilikler azalıyor, boşanmalar artıyor 16 Şubat 2020 | 540 Okunma İstanbul depreminde kaç kişi ölecek? 15 Şubat 2020 | 2.847 Okunma Rota yeniden oluşturuluyor! 14 Şubat 2020 | 3.159 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar