'Örgüt Suriye'ye taşındı'

Ankara’dan üst düzey bir güvenlik ve istihbarat kaynağıyla konuştum. Terörle mücadeleyle ilgili duyduklarımı aktarayım.

PKK hem askeri hem de lojistik anlamda “kaynaklarını” büyük ölçüde YPG’ye aktarıyormuş.

“Örgüt Suriye’ye taşındı” diye ifade etti bu durumu kaynağım. Uluslararası konjonktürün YPG’ye olan desteğinin yanı sıra PKK’nın Kuzey Irak’taki hareket kabiliyetinin neredeyse sıfıra inmesi de bu durumda etkili olmuş: “Eskiden PKK’lı yöneticilerin bulunduğu yerlerde Türk ordusunun karakolları var.

Hakurk’ta mesela...” Burada kritik soru tabii şu: PKK’nın tası tarağı toplayıp tümden YPG’ye “geçişinin” altında ne var? Bu “tabela değişikliğiyle” birileri eli kanlı geçmişe sahip PKK terör örgütünü tasfiye edip aynı katiller ordusundan kurulu ama sicili sözde temiz, belirli odaklar tarafından IŞİD’le savaşan kahramanlar algısı oluşturulan YPG ile PKK’nın 40 yıllık cinayet ve terör tarihini kapatmaya mı çalışıyor?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ercüment Hoca hatalı ama... 19 Nisan 2020 | 1.455 Okunma 'Önümüzdeki 1-2 hafta' diye bir şey yok, dağılalım! 17 Nisan 2020 | 3.048 Okunma Slogan atarak, reklam yaparak 'Seninleyiz Türkiye' olunmuyor! 16 Nisan 2020 | 3.050 Okunma Esas felaket cuma değil pazartesi yaşandı! 15 Nisan 2020 | 4.150 Okunma Yok öyle bir vatanseverlik, milliyetçilik! 11 Nisan 2020 | 3.702 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar