Önemli olan ne kadar rekabetçi bir marka yarattığınız!

Yerli otomobil tanıtıldı. Ben başından beri bilim, teknoloji, sanayide “yerli otomobile” konsantre olmaktansa bu enerji ve yatırımın rekabette çok daha hızlı ilerleyeceğimiz farklı kulvarlara (İHA gibi…) yönlendirilmesi gerektiğini savunuyorum. Hâlâ da aynı noktadayım.

Ancak bu yerli otomobile karşıyım anlamına gelmesin. Kaldı ki dün hepimiz adına bir gurur günüydü. Bir kere araçların hem tasarımı hem de donanımı son derece başarılı. Aracın tasarımını İtalyanlar yaptı ancak tüm mühendislik, motor-batarya yönetim sistemini biz yapıyoruz.

Kaldı ki otomotivde bir aracın bütün komponentlerini kendi ülkemde yapacağım diye bir şey yok. Olamaz da. Açın bugün sektörün en büyük markalarına bakın. Aracın fren balatasından sileceğine her bir parçası başka yerden geliyordur. Önemli olan katma değer sağlayan, mühendislik gibi alanları kendi markan ve ülkende yapabilmek.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ercüment Hoca hatalı ama... 19 Nisan 2020 | 1.470 Okunma 'Önümüzdeki 1-2 hafta' diye bir şey yok, dağılalım! 17 Nisan 2020 | 3.065 Okunma Slogan atarak, reklam yaparak 'Seninleyiz Türkiye' olunmuyor! 16 Nisan 2020 | 3.057 Okunma Esas felaket cuma değil pazartesi yaşandı! 15 Nisan 2020 | 4.187 Okunma Yok öyle bir vatanseverlik, milliyetçilik! 11 Nisan 2020 | 3.733 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar