Muhalefetin kutuplaştırma yatırımı

2023 seçimlerine nasıl bir ortamda gidileceği siyasetin dilinde. Siyasi hayatında birçok badireyi güçlenerek aşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin yükselişini durdurmak için seçimler öncesi yeni...

2023 seçimlerine nasıl bir ortamda gidileceği siyasetin dilinde.
Siyasi hayatında birçok badireyi güçlenerek aşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin yükselişini durdurmak için seçimler öncesi yeni saldırıların olabileceğini söylüyor.
Bu uyarı 2013'ten bu yana yaşadığımız saldırıların (15 Temmuz darbe girişimi dahil) tecrübesine dayanıyor.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise daha farklı bir yerden seçim ortamı hakkında kaygılarını ifade ediyor.
Bir yandan yeni anayasa önerisi için hiçbir zaman AK Parti ile anayasa değişikliği için masaya oturmayacağını söylüyor.
Oturursa "otoriter yönetime meşruiyet" kazandırırmış.
Bu cümleleri terör örgütü PKK ile arasına bir türlü mesafe koyamayan ve kapatma davası altında olan HDP'yi "meşru muhatap" ilan etmesinin hemen ertesinde sarf ediyor.
Diğer yandan Erdoğan'ın "gerilimi doruk noktasına çıkarıp seçime gitmek isteyeceğini" iddia ediyor.
"Belli grupların ellerine silahları alıp siyasi cinayetler yapması" ihtimalini dile getiriyor ve sinsice bunu da "İktidardan gitmemek için her yolu deneyecektir" suçlaması ile Erdoğan'a bağlıyor.
Halbuki bahsettiği...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sabah’a veda etmenin bu kadar zor olacağını biliyordum 20 Mayıs 2024 | 661 Okunma Yeni gelişmeler normalleşmenin seyrini nasıl etkiler? 17 Mayıs 2024 | 1.402 Okunma Değişim ama nasıl? 14 Mayıs 2024 | 562 Okunma Yeni Anayasa tartışması neden kaçınılmaz? 11 Mayıs 2024 | 111 Okunma CHP ve İyi Parti rol mü değiştiriyor? 10 Mayıs 2024 | 288 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar