Muhalefetin Katar karşıtlığı

Ülkemize gelen yatırımları mahkûm etme çabası muhalefetin negatif siyasetinin öne çıkan bir unsuru. CHP ve İP, bir süredir Sakarya'daki Tank-palet Fabrikası'nın Katar'a peşkeş çekildiğini iddia...

Ülkemize gelen yatırımları mahkûm etme çabası muhalefetin negatif siyasetinin öne çıkan bir unsuru.
CHP ve İP, bir süredir Sakarya'daki Tank-palet Fabrikası'nın Katar'a peşkeş çekildiğini iddia ediyor.
Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaret ettiği fabrikanın "mülkiyetinin Hazine'de, tahsisinin Millî Savunma Bakanlığı'nda, tapusunun da devlette" olduğunu çok açık bir şekilde yeniden vurguladı.
Fabrikanın işletmesini yapan firmanın Türk firması olduğunu ve Katar'ın finansal ortaklığının yüzde 49 olduğunu belirtti.
Yeni nesil fırtına obüslerinin üretildiği fabrikada Altay tankının da üretilerek 2023'ün başında orduya teslim edileceği müjdesini verdi.
Peki muhalefet Katar'a "peşkeş" söyleminden vazgeçer mi?
Hiç sanmıyorum.
2023 seçimlerine kadar ısrarla takip edeceklerini beklediğim "ağır suçlama, yalan ve tehdit" üçlemesinden vazgeçmeyecekler.
En son örnek CHP'nin "Katarlı gençler Türkiye'de sınavsız tıp okuyabilecek" yalan haberini düzelten T24'ün aksine yalanda ısrar etmesiydi.
Üniversite sınavı öncesi bu yalanı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dış politikamızda normalleşme ve Suriye 18 Eylül 2021 | 85 Okunma Ortadoğu’da normalleşme arayışlarının muhasebesi 17 Eylül 2021 | 133 Okunma Aday mı, ilke mi? 14 Eylül 2021 | 1.426 Okunma Yirmi yıl sonra 11 Eylül dersleri 11 Eylül 2021 | 61 Okunma Erdoğan’dan ‘devrimci’ reform önerisi 07 Eylül 2021 | 134 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar