Erdoğan’ın Katar Ziyareti ve Gazze’de gidişat

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katar'ı resmi ziyareti için Doha'dayız.Dün Katar Emiri Al Sani ile ikili görüşme ve 9. Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite Toplantısını gerçekleştiren Erdoğan bugün...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katar'ı resmi ziyareti için Doha'dayız.

Dün Katar Emiri Al Sani ile ikili görüşme ve 9. Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite Toplantısını gerçekleştiren Erdoğan bugün Körfez İş birliği Konseyi (KİK) Zirvesine katılacak.

Daha önceki komite toplantılarında 87 anlaşma imzalanırken 6 Bakanın katıldığı son ziyarette ikili ilişkileri daha ileriye taşıyacak yeni anlaşmalar imzalandı.

2017 ablukası sırasında Türkiye'nin Katar'a verdiği destek ile iki ülke arasındaki ilişki bölgesel anlamda "stratejik" bir noktaya taşındı.

Daha sonra Türkiye ve Katar ile Körfez ülkeleri arasında yaşanan normalleşme Ankara-Doha arasındaki ilişkinin mahiyetini zayıflatmadı aksine birçok politika alanında "stratejik" boyut titizlikle korunuyor.

Elbette hem Erdoğan-El Sani görüşmesinde hem de Türkiye'nin "stratejik diyalog ortağı" olduğu KİK'in 44. Zirvesinde gündemin başköşesinde Gazze bulunuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yerel seçimler, Atatürk polemiği ve beka söylemi 01 Mart 2024 | 61 Okunma Batı’da bir kasırga yaklaşıyor, ya Ortadoğu ne durumda? 27 Şubat 2024 | 264 Okunma Savaşın ikinci yıldönümünde dünyanın hali 24 Şubat 2024 | 48 Okunma CHP’de kampanya problemi ve sürpriz 1 Nisancılar 23 Şubat 2024 | 162 Okunma Çok kutuplu dünyada Türkiye’nin yeri 20 Şubat 2024 | 246 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar