CHP kampanyasının üç yapısal sorunu

CHP'nin yerel seçim kampanyasındaki krizler bitmek bilmiyor. Kastettiğim polemik konusu olan açıklamalar değil. Sözgelimi Genel Başkan Özel'in bedelli askerlik yapanlara ya da İBB Başkan adayı İmamoğlu'nun ev...

CHP'nin yerel seçim kampanyasındaki krizler bitmek bilmiyor.
Kastettiğim polemik konusu olan açıklamalar değil.
Sözgelimi Genel Başkan Özel'in bedelli askerlik yapanlara ya da İBB Başkan adayı İmamoğlu'nun ev hanımlara yönelik "gaf" olarak değerlendirilen açıklamalarını kastetmiyorum.
31 Mart yerel seçimlerine giderken CHP'nin bir türlü aşamadığı üç yapısal sorunu var.
İlki, aday belirleme sürecinde parti içi iktidar kavgasının kendi belediye başkanları tarafından dışarıya taşınması.
Kamuoyunda çok başlılık (Özelİmamoğlu- Kılıçdaroğlu) olarak görülen bu zaafı Cumhurbaşkanı Erdoğan mitinglerde CHP'nin beceriksizliği olarak çok sık vurguladı.
Ayrıca, parti içi çekişme hali CHP örgütünün 2024 seçimlerinde, 2019 ve 2023 seferberliğini sergilemeyeceğini düşündürüyor.
Tek bir örnek İstanbul'dan vereyim:
İmamoğlu, Kaftancıoğlu'nun 2019'daki örgütü hareketlendirmesi avantajını artık elinde bulundurmuyor.
Siyaseti bırakmadım diyen eski genel başkan "Kılıçdaroğlu'nu destekleyenlerin...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sabah’a veda etmenin bu kadar zor olacağını biliyordum 20 Mayıs 2024 | 658 Okunma Yeni gelişmeler normalleşmenin seyrini nasıl etkiler? 17 Mayıs 2024 | 1.402 Okunma Değişim ama nasıl? 14 Mayıs 2024 | 561 Okunma Yeni Anayasa tartışması neden kaçınılmaz? 11 Mayıs 2024 | 105 Okunma CHP ve İyi Parti rol mü değiştiriyor? 10 Mayıs 2024 | 284 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar